Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr wrz 19, 2018 4:57 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lut 01, 2018 6:08 pm 

Tytuł: Wybór kuriera-jak wybrać?PostNapisane: Wt sty 30, 2018 4:07 pm

Hej witajcie,
Jestem już po kilku zakupach na firmę z Chin.
Za każdym razem jestem pytana przez sprzedawcę,czy mam „swój” transport (kuriera). Oczywiście nigdy nie miałam,wiec zawsze decydowałam się na takiego,którego polecił mi sprzedawca.
Ogólnie to nigdy nie wiem ile taki transport może kosztować,a zawsze wydaje mi się,ze chiński sprzedawca polecając mi swojego kuriera-dodatkowo na tym zarabia.
Żeby nie było-zawsze mam do wyboru 2 lub 3 firmy.
Czy możecie mi powiedzieć,co jest tańsze w praktyce: zdecydowanie sie na kuriera od Chińczyka (EMS,Fedex,DHL),czy kombinowanie i szukanie na własna rękę (tu w PL?)?
Zaznaczę,ze zawsze zależy mi na czasie,a wiec chodzi o transport lotniczy i nie są to kontenery.
Będę wdzięczna za Waszw sugestie.

PS. Zeby nie zakładać osobnego wątku-czy dzwoniąc do urzędu celnego mogę zapytać o dany kod nomenklatury i obowiązująca stawkę cła na danu przedmiot? Szukałam sama w Isztar,ale wyjątków i różnych podpunktow jest tyle,ze ciężko jednoznacznie stwierdzić.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N lut 11, 2018 11:46 pm 

obserwuje ciekawe pytani\e

PostNapisane: Wt lut 13, 2018 12:39 pm 

Nikt nie kwapi się z odpowiedzią, więc może ja spróbuję, chociaż fachowcem od rynku kurierskiego nie jestem.

Jeśli chodzi o małe paczki - lotnicze bądź też kurierskie - to z doświadczenia wydaje się mi (nam), że zdanie się na łaskę bądź niełaskę dostawcy to nie jest złe wyjście. Koszty w przypadku niewielkich przesyłek nie będą istotnie różnić się pomiędzy poszczególnymi przewoźnikami - wszyscy mają podobne minimum. Pozostaje kwestia czy różnica "all in" na poziomie 10-20 USD to jest różnica istotna, czy też pomijalna. Będąc spedytorem w przypadku małych przesyłek lotniczych ZAWSZE doradzamy klientowi aby zdał się na dostawcę.

odpowiadając na pytanie numer 2 - zapomnij o tym. Niby jest tzw. informacja celna, ale ja osobiście nie spotkałem się z rzeczową odpowiedzią z tego źródła. Dużo lepiej jest zapytać się jakiejś agencji celnej - na 100% informacje będą bardziej precyzyjne.

Pozdrawiam
Paweł

Obrazek

PostNapisane: Wt lut 27, 2018 7:00 pm 

Paweł-dziękuję za odpowiedz:-)
Moje doświadczenie nie jest duże i widzę,ze musi upłynąć trochę czasu i transakcji,żeby zrozumieć logikę i mechanizm działania jesli chodzi o koszty wysyłki.

Pozdrawiam serdecznie

PostNapisane: Śr kwi 04, 2018 7:28 am 

Warto ustalić ostateczną i finalną cenę dostawy, żeby na samym końcu nie było przykrych niespodzianek

PostNapisane: Pn kwi 16, 2018 4:40 pm 

ChinaHURT_Sosnowiec napisał(a):
Warto ustalić ostateczną i finalną cenę dostawy, żeby na samym końcu nie było przykrych niespodzianek

Zgadzam się z Panem. Dodatkowo warto wręczyć prezent, żeby coś załatwić - Chińczycy są znani z tego, że lubią obdarowywać się prezentami :)

Strefa czasowa: UTC + 1