Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn paź 15, 2018 5:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 14, 2018 7:19 am 

OOOO- widzę, że nie ja pierwszy.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr lut 14, 2018 7:21 am 

Tak czy siak, konkretnego wytłumaczenia ja dalej nie mam, w tym poście - za wyjątkiem prywatnej korespondencji.

Dziwny "kolega" zaprezentował tylko jakim jest BUFONEM i jak go życie leje w mordę.

PostNapisane: Śr lut 14, 2018 9:33 am 

Idziesz mocno na skróty kolego i obawiam się, że będziesz miał z importem sporo problemików, ale cóż - taką drogę wybrałeś ;-)

W punktach:

1. Jakie dokumenty są wymagane od dostawcy (chińska faktura, list przewozowy, certyfikat, świadectwo pochodzenia itd.)?

- faktura handlowa + tłumaczenie do odprawy celnej, packing list, zamiast świadectwa pochodzenia wystarczy zapis na fakturze o kraju pochodzenia, certyfikaty - w zależności od grupy produktowej - na zabawki na pewno CE

2. Jakie certyfikaty powinny posiadać sprowadzone towary ?

jak wyżej - w zależności od grupy towarowej

3. Powiedzmy, że wykonuję zamówienie poprzez np. serwis alibaba.com jaką formę dostawy powinienem wybrać (lotnicza, kurier, morska) i jak adresować przesyłkę (czy na mnie czy na firmę kurierską) ?

w zależności od uzgodnionych warunków dostawy, wielkości przesyłki itp. tu zbyt dużo zmiennych / niewiadomych aby dać Ci jednoznaczną odpowiedź. Poczytaj na naszym blogu - większość przypadków jest fajnie opisana.

Jak rozumiem zamawiam przesyłkę na swój adres, firma kurierska odbiera taką przesyłkę np. na lotnisku, przeprowadza wszelkie sprawy celno-skarbowe i odsyła przesyłkę do mnie.

Niezupełnie, ale w dużym skrócie tak. Jeśli decydujesz się na przesyłkę kurierską, to dostaniesz paczkę na adres firmy - bo taki powinieneś podać w zamówieniu, na dokumentach handlowych itp. Oczywiście po uprzedniej odprawie celnej itp. Jesli wybrałeś serwis kurierski - cło i ew. inne należności płacisz kurierowi. Jeśli wybrałeś spedycję lotniczą - przesyłka będzie czekała na Ciebie na wskazanym w AWB lotnisku. Musisz sam zadbać o odprawę celną (sugeruję użycie agencji) oraz odebrać ją z magazynu. Jeśli wybrałeś przesyłkę morską zdecydowanie zalecam warunki FOB lub ostatecznie EXW - nigdy nie oddawaj gestii transportowej w LCL dostawcy - będziesz żałował ;-)

Chciałbym zapytać jak określić gdzie ta przesyłka do Polski ma być wysłana (na jakie lotnisko, port) czy ma być adresowana na agencję (firmę kurierską), czy na mnie - nie mam pojęcia o tym jak to wszystko technicznie przeprowadzić.

Zawsze używaj adresu firmowego - kurier to tylko przewoźnik

4. Jakie są opłaty dla firmy kurierskiej, jakie opłaty trzeba doliczyć do wartości zamówienia VAT, jaka wysokość cła i wszelkie inne ?

koszt odprawy celnej, należności celne

5. Ile czasu trwają takie procedury ?

w zależności od towaru, jakości dokumentów (o tym również poczytaj na blogu seacargoo.com) od 1 dnia do nieskończoności

6. Jakie dokumenty otrzymuję po takich czynnościach (PZC, SAD) ?

PZC i ew. fakturę za czynności dodatkowe

Jeśli pomogłem to miło ;-)

Pzdr
paw

ps. aphekz to naprawdę życzliwy człowiek, ale też i mocno zapracowany - nie każdy ma tyle czasu co ja, żeby łopatologicznie wyjaśniać zawiłości procedur - zwłaszcza, że raz je już opisywałem na blogu ;-)

Obrazek

PostNapisane: Śr lut 14, 2018 12:43 pm 

seacargoo.com napisał(a):
Idziesz mocno na skróty kolego i obawiam się, że będziesz miał z importem sporo problemików, ale cóż - taką drogę wybrałeś ;-)

Otóż to.

seacargoo.com napisał(a):
ps. aphekz to naprawdę życzliwy człowiek, ale też i mocno zapracowany - nie każdy ma tyle czasu co ja, żeby łopatologicznie wyjaśniać zawiłości procedur - zwłaszcza, że raz je już opisywałem na blogu ;-)

Swieta mam, wiec czasu sporo. Pomagać lubię , robić wszystko za kogoś już niekoniecznie.

PostNapisane: Śr lut 14, 2018 5:14 pm 

szwarc napisał(a):
5. Ile czasu trwają takie procedury ?

w zależności od towaru, jakości dokumentów (o tym również poczytaj na blogu seacargoo.com) od 1 dnia do nieskończoności

Paweł, świetnie to ująłeś! Urząd celny to nieprzebrany ocean możliwości zakwestionowania każdego aspektu przesyłki... ale moze nie powinno się tak straszyć potencjalnych importerów ;)

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Śr lut 14, 2018 7:42 pm 

Dziękuję Panowie (seacargoo.com i skrzyp) za odpowiedzi, cały czas czytam na ten temat ale sporo się już od Was dowiedziałem.

Mam jeszcze pytanie - odnośnie tych kosztów celnych.

Jak wiadomo doliczają cło w zależności od tego jaki to produkt, później do całej wartości (towar + cło) jeszcze 23 % VAT-u ?

Jakie są przykładowe opłaty kurierskie za czynności celne (przy wyborze drogi lotniczej) - pisałem do DHL, DPD, TNT - i nie uzyskałem żadnej zbliżonej wartości (chcą znać rozmiary przesyłki - których ja jeszcze nie znam) - powiedzmy, że będzie to przesyłka o wadze 30 kg. Ile przykładowo kurier może za takie czynności skasować (czynności celne + wysyłka do mnie) - proszę podać jakiś zakres cen (tylko nie do nieskończoności).

Mam nadzieję, że jakoś (z Waszą pomocą) ominę problemy.

Zanim coś zamówię najpierw napiszę tutaj z zapytaniem :)

Może i Wasz kolega "aphkez" to życzliwy człowiek, mnie się jednak dał poznać jako "ZŁOŚLIWY CZŁOWIEK" - NADĘTY.

Nie chcesz pomóc lub nie umiesz, lub jesteś tak zapracowany lub chcesz za to kasę - to nie pomagaj - po co bić pianę i wkurzać innych - no chyba, że sprawia to komuś przyjemność.

Pozdrawiam Panów serdecznie i życzę miłego wieczoru.

P.s. Będę wdzięczny za każde rady i podpowiedzi (niekoniecznie od wspomnianego kolegi).

PostNapisane: Cz lut 15, 2018 8:39 am 

szwarc napisał(a):
Dziękuję Panowie (seacargoo.com i skrzyp)

:mrgreen: musisz popracować nie tylko nad teorią, ale nad czytaniem na głos (ponoć więcej dociera do mózgownicy)

PostNapisane: Cz lut 15, 2018 8:58 am 

skrzyp napisał(a):
moze nie powinno się tak straszyć potencjalnych importerów ;)

Ola, doskonale wiesz, że im więcej potu na poligonie tym mniej krwi w boju ;-)

Pzdr
paw

ps. szwarc - skrzyp to Pani Ola ;-) koszta odprawy celnej wahają się od 100 PLN do bóg wie jakich - w zależności od tego co dana agencja ma zrobić. Jeśli będziesz miał zniszczenie towaru bądź też procedurę naprawczą to możesz się niemiło zdziwić. Wysyłka do Ciebie w 99,9% będzie w cenie - pozostałe czynności - jak napisałem wyżej

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1