Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr wrz 19, 2018 5:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 2:36 am 

Witajcie
Pisze swój pierwszy post, wybrałem to forum gdyż mam wrażenie ze zrzesza wielu ludzi z dużym doświadczeniem w sprawach „chińskich”, a więc do rzeczy.

Szaleństwo zakupów na aliexpress, trudno się nie oprzeć, przedmioty tanie i droższe.
Zamawiane przeze mnie „buble” przechodzą bez problemów. Przesyłki o wartości od około 30-70zl na nasze wysyłane są przez przesyłkę rejestrowaną, wiadomo. Droższych nie zamawiałem.

Losowo któraś z rejestrowanych trafia do urzędu celnego, jest tam maksymalnie kilka dni i jest wysyłana do mnie, bez żadnych papierów, odpisywania na listy itd. zapewne ze względu na wartość, nie jestem pewien.

Wszystko jest elegancko aż do momentu, w którym nie zamowilem kilku paczek na Fasttech, kto w temacie ten wie co to za sklep. Rejestrowane, maksymalnie 20 dolarów rzeczywistej wartości na jedną paczkę, wysłane jako gifty.

Do sedna sprawy. Dopiero po zamówieniu gdy już paczki zostały wysłane zorientowałem się w naszym prawie i okazało się ze taki zakup w internecie nie jest już do końca taki „legit”, kiedyś był.

Moje pytanie brzmi następująco, co w przypadku gdy będę miał „pecha” i jedna z paczek (bądź i wszystkie) trafi na celników?
Po poprzednich paczkach zauważyłem ze nie były one w żaden sposób naruszane czy otwierane, więc nie mam pojęcia na jakiej podstawie ustalana jest zawartość i ich wartość, skoro o wcześniejsze paczki nikt nie pytał. Może paczki są prześwietlane?

Pytanie co Wy, jako doświadczeni radzicie mi zrobić w tym wypadku :) W razie gdy trafi do mnie list ws. danej paczki po prostu zapomnieć o paczce i liczyć się ze stratą? Czy może przyjdą po mnie osobiście, wezmą za kark, wcisną twarz w paczke i będą kazali się tłumaczyć co ja najlepszego pozamawiałem.

Jak wiadomo, nieznajomość prawa nie usprawiedliwia, wiec proszę o jakieś sugestie, czy porady, jak się ratować w razie problemów. Staram się myśleć na przód, póki nie jest jeszcze „gorąco”. Dodam ze jest to zakup prywatny, nie hurtowy i jego wartość nie przekracza 150zl, oczywiście 150 w kilku paczkach.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N kwi 08, 2018 10:02 pm 

Poradziłem sobie z problemem samemu. Dziękuję za pomoc.
Temat do zamknięcia.

PostNapisane: Pn kwi 09, 2018 12:49 pm 

Możesz uchylić rąbka tajemnicy, jak wyglądało rozwiązanie?

Strefa czasowa: UTC + 1