Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So wrz 20, 2014 11:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 20, 2013 10:16 pm 

Witam

Sprowadzam kontener Shanghaj-Hamburg(odprawa celna)-Ggdynia

Z powodu dużej wartosci postanowilem zrobic odprawe w neimczech w celu odroczenia VATu do momentu sprzedazy towaru. Moje pytanie jak wygląda kwestia ksiegowania towaru w firmie? Za towar zapąłcilem ja chinczykowi, mam jego fakture, natomiast jak wyglada wprowadzenie go na rynek polski? Agent celny wprowadzi go na teren UE w niemczech, czy ja dostane od niego fakture wewnątrzwspólnotową? czy to jest jakaś inna procedura za pomocą dokumentu SAD z niemiec? Księgowośc prowadzę sam dlatego chciałbym się wesprzeć o kwestie procedury wprowadzenia towaru?

PostNapisane: Cz cze 20, 2013 10:27 pm 

Witam

Wprawdzie jestem początkujący ale akurat dzisiaj byłem w urzędzie skarbowym zapytać o to samo. Pani w informacji poinformowała mnie że jeśli chcę posłać towar np przez niemcy to na terenie niemiec muszę mieć przedstawicielstwo swojej firmy i na nią to oclić a później to już jest wewnątrzwspólnotowa dostawa towaru. Gdzieś też kiedyś znalazłem że agencja celna (nie wiem czy każda) ocli to na siebie i wystawi fakturę wewnątrzwspólnotową. Reasumując musisz mieć nip unijny (to na pewno) i albo przedstawicielstwo swojej firmy za granicą albo agencja celna która się tobą zajmuje musi wystawić ci fakturę unijną z doliczonym clem.

Pozdrawiam

PostNapisane: Cz cze 20, 2013 10:54 pm 

Oczywiscie NIP UE mam:)

Tak też myślałem, wiec pewnie agencja celna w moim imieniu wprowadza towar na rynek Niemiecki płaci niemiecki naliczony VAT a później sprzedaje faktura wewnątrzwspólnotową towar...

Choc tutaj mam pytanie jak wygąda kwestia płatnosci... przeciez płace tylko cło + opłaty portowe a za towar zapłąciłem chinczykowi

PostNapisane: Pt cze 21, 2013 10:10 am 

A teraz to Kochani nie jest tak samo w Polsce jak w Niemcach, że można ten vat podobnie rozliczyć?
Od roku nic nie robię przez Hamburg ale pod koniec właśnie zaprzestalismy bo się przepisy zmieniły i księgowy nasz stwierdzil, że już nie ma w zasadzie żadnych korzyści.

To co grezor się dowiedział, to jakaś bzdura. Agencja nic nie wprowadza na żaden rynek bo Niemcy to też Unia. Agencja cli i dokumentem T2L towar oclony idzie do Polski. Pani może chodziło o to, że musisz upowaznić agencję jako swojego przedstawiciela.

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

PostNapisane: Pt cze 21, 2013 10:47 am 

Dla mnie korzyść jest jedna od takiej dostawy nie muszę wyłożyć 38000zł VAT odrazu .... jest to akceptowalne dla mnie kosztem droższej spedycji przez Hamburg

PostNapisane: Pt cze 21, 2013 10:50 am 

jeżeli tak samo nie jest w Polsce teraz to oczywiście warto.
odprawa tam i tutaj w zasadzie się niczym nie różni.

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

PostNapisane: Pt cze 21, 2013 12:56 pm 

W polce mam

koszty specycji + cło + VAT

W niemczech mam koszty spedycji + cło BEZ VATU ( dopiero go płace jak sprzedam towar)

Wiec znacząca różnica przy dużych dostawach

PostNapisane: Pt cze 21, 2013 1:10 pm 

Ale w Polsce też coś z tym odroczeniem vatu jest - na 100%.

PostNapisane: Pt cze 21, 2013 1:17 pm 

Coś mi sie nie wydaje UC dowala ci do wartości towaru + cło 23% i bez zapłaty tego nie zwolnią ci towaru....

PostNapisane: Pn cze 24, 2013 12:15 pm 

MOzna odprawić w procedurze uproszczonej z odroczonym VAT, tylko z ta różnicą, ze w PL jest do tego potrzebna góra papierów, które trzeba wciąż aktualizować, zaświadczenie z US itp.... a odroczenie jest tylko do najblizszej deklaracji VAT 7. W niej trzeba rozliczyć VAT z importu.

olga.martynska@il-ideas.com

PostNapisane: Wt cze 25, 2013 7:56 am 

imptex - podstawowa rzecz ktora sie zmienila od nowego roku w Hamburgu to duzo wieksza ilosc rewizji, kontrol i skanowan ;)

PostNapisane: Wt cze 25, 2013 8:00 am 

to było do przewidzenia - w niemcach też kryzys się rozwija i szukają kasy.
my głównie dlatego, że się tam mało czepiali do naszych towarów to robiliśmy clenie albo T2L

PostNapisane: Wt cze 25, 2013 8:16 am 

ogolnie i tak jest mniej restrykcyjnie niz w PL, ale wiadomo, że koszta ewentulanej rewizji, jezeli wyskoczy sa niebotycznie wieksze od kosztow w PL...

PostNapisane: Wt cze 25, 2013 8:54 am 

no miałem wątpliwą przyjemność kilka razy odczuć to na skórze portfela :)

PostNapisane: Wt cze 25, 2013 1:50 pm 

więc tak w skrócie ..........

art.33a to to samo co odprawa fiskalna w porcie w DE ( w skrócie odroczenie podatku VAT lub jak kto woli wpisanie go w deklaracji VAT7 )

Nie ma różnicy czy dokonuje się odprawy celnej w Hamburgu czy w Warszawie procedury są podobne -choć niektórzy twierdzą że niemieccy celnicy są bardziej liberalni
Każdy z importerów ma prawo z niej skorzystać ,wystarczy podpisać oświadczenie którego wzór posiadają agencje celne
Nie potrzeba żadnych ,ale to żadnych dodatkowych dokumentów ,jak ktoś twierdzi ze potrzeba to jest to nieprawda i ma informację sprzed 2 lat
więc nie powinien zabierać głosu.
Natomiast koszty obsługi kontenera w Hamburgu i jego dowozu do Polski są obecnie dość wysokie i ostatnio wygrywa Gdynia
Czas -wygrywa Hamburg - kontener jest tam szybciej o ok.5-8 dni
Koszty ewentualnej rewizji celnej ...kolosalne mogą sięgnąć pow.1000 e

Dobra rada dla importera przelicz dokładnie ile wyniesie koszt odprawy + transport na miejsce docelowe przez Hamburg i to samo przez Gdynie

tel-126535527 , 502150380
Odprawy z odroczeniem VAT

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1