Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N wrz 22, 2019 11:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 28, 2015 12:37 am 

Dzień dobry,
Od pewnego czasu zajmuje się importem z Chin. Wszystko odbywało się za pomocą DHL express lub UPS. Dotąd nie miałem żadnych problemów. Przesyłka była wysyłana z Chin, dostawałem wiadomość od firmy kurierskiej, przydzielany był kod taryfy celnej, wystawiane było PZC na firmę, płacony VAT, ewentualnie cło, po czym mogłem towar sprzedawać w Polsce.
Problem pojawił się przy ostatnim zamówieniu.
Zamawiałem towary A, B, C i D w różnych ilościach. Wszystkie sprawy z Chińczykiem były już dogadane, przelew zrobiony (jeden przelew za wszystkie towary), faktura wystawiona (jedna faktura na wszystkie towary), po czym dostałem wiadomość, że towary A i B zostały wysłane, natomiast C i D zostaną wysłane później.
Dostałem wiadomość z DHL, że idzie do mnie przesyłka, w załączniku do wiadomości była faktura tylko na towary A i B. Odprawa celna dla tych towarów poszła bezproblemowo, towar otrzymałem, wszystko było OK.
Niestety towary C i D nie zostały wysłane do mnie z Chin, a z UK. W związku z tym, że UK znajduje się w Unii Europejskiej, towary nie zostały zatrzymane w agencji celnej i zostały dostarczone do mnie, bez odprawy celnej.

Moje pytanie brzmi: co powinienem zrobić w takiej sytuacji, aby towar został dopuszczony do obrotu?

Nadawca na etykiecie transportowej (z UK do Polski) to:

WLK (UK) LTD
0161 7377380
SUITS 11 & 12
MANCHESTER M65FW

Jednak w bazie firm brytyjskich pod tym adresem i telefonem znajduje się taka firma: QTEC TRADING LIMITED, ponadto ten adres jest umieszczony także na tej stronie: http://www.huinternational.co.uk/
Problem w tym, że żaden adres email nie działa. Jutro spróbuje zadzwonić do podanej firmy, jednak i tak nie sądzę, aby była szansa na NIP UE.
Czy jest szansa, aby rozliczyć to jako Wewnątrzwspólnotowe Nabycie Towarów?
Nie otwierałem paczki, w razie jeśli miałbym ją dostarczyć do urzędu celnego w moim mieście. Powinienem ją otworzyć i sprawdzić, czy jest faktura?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1