Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Wt paź 27, 2020 9:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 9:05 pm 

Witam,
Jest tu kilka postów na temat stricto.. legalnego, bez "ściemniania" importu małych przesyłek z Chin, chciałbym to wszystko zebrać, zadać kilka pytań, może ktoś odpowie, podpowie?

Zamawiam towar u Chińczyka, powiedzmy, jakieś drobne materiały biurowe, za ok 100$ na początek, koszty i formalności, z którymi liczyć się muszę to:

1. Koszt zasadniczy przesyłki- opłacony z góry.
2. Dokumenty przygotowane przez Chińczyka- faktura, moze byc po angielsku, a nawet po chińsku, do tego packing list - i to dołączone do przesyłki
3. Na fakturze, oznaczenie "made in china" (żebym preferencyjne cło dostał). Pytanie, czy jest to konieczne??
4. Przesyłka idzie na moja firme, i zatrzymana zostaje w Urzedzie Celnym, w ... no właśnie gdzie? W Gdynii, czy powiedzmy w Poznaniu, gdzie mieszkam?
Kwestia kontaktu z Urzedem Celnym.
5. Wypełniam samodzielnie SAD (sam to robie - zaoszczedze na przygotowaniu dokumentow itp przez agenta. Czy mam do tego prawo?)
6. Dalej - jeśli celnik nie bedzie mial zastrzezen, ocli mi to i poprosi o wpłatę cła i VATu ?
7. Przesylka wedruje od Urzedu Celnego do mnie- rozumiem, ze ja musze pokryc ten dodatkowy koszt transportu?
8. Wprowadzam towar, dzialam dalej.

Szanowni Grupowicze, moze ktos bardziej doświadczony, przejrzy tę opisana przeze mnie procedure. Wszelkie sugestie, bardzo mile widziane!

Pozdrawiam
Darek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1