Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr sie 21, 2019 4:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 20, 2009 6:52 am 

witam,
jak to jest z zakupem nieruchomosci czy lokalu w chinach - konkretnie chodzi o shenzhen. do tej pory wynajmowalem lokal czy mieszkanie na znajoma chinke i firma tez byla na nia. ostanio rozmyslam wraz z partnerem handlowym zakup ( nie wynajem ) lokalu w shenzhen i mam pytanie odnosnie aspektow prawnych. czy i na jakich zasadach obcokrajowiec moze dokonac zakupu lokalu czy innej nieruchomosci , dzialki itp... chodzi oczywiscie o prowadzenie firmy.
czesto latam na hainan - mam tam dobra mete na tani 5 gwiazdkowy hotel. tez myslimy o zakupie nieruchomosci czy np wybudowania czegos czy kupienia oczywiscie w celach rekreacyjno-wypoczynkowych :) i ciekawi mie to jak to jest od strony prawnej.
pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: So sty 09, 2010 6:16 am 

Podstawa to udokumentowanie, ze przebywasz w Chinach legalnie i pracujesz minimum rok. Do tego konieczne jest okazanie kontraktu oraz pozwolenia pobytu (Residence Permit) w paszporcie; zdarza sie (przepisy sa roznie inerpretowane w roznych czesciach kraju), ze wymagane jest pokazanie rowniez kwitow rozliczenia sie z chinskim fiskusem.

Mam jednak znajoma z Belgii, ktora na Hainanie kupila apartament, a w Chinach bywa tylko na wakacje, regularnie co prawda, ale nie jest tutaj zatrudniona. Hainan jest specyficzny i praktycznie wszystko mozna doprowadzic do konca, jesli dysponujesz odpowiednia iloscia pieniedzy (nie zamierzasz brac kredytu). NB rynek nieruchomosci na Hainanie zwariowal po ostatnich decyzjach rzadu chinskiego planujacyhh uczynic z niego "miedzynarodowa wyspe turystyczna" oraz zalozenie sieci sklepow duty-free.

Nie wiem jak sprawy wygladaja w Shenzhen, kazde miasto nieco inaczej traktuje wytyczne rzadu i banku centralnego.

Jesli chodzi o kupowanie ziemi, to nie jest mozliwe kupienie jej na wlasnosc, nawet dla chinczyka. Zwykle deweloperzy poprzez przetargi kupuja ziemie na 70 lat. Inna mozliwosc, to wykupienie prawa uzytkowania ziemi np. od chlopa - 30 lat. Nie wiem, jak to funckjonuje na Hainanie, w co urokliwszych okolicach Szanghaju jest to stosowane. Inna rzecz czy prawo pozwala na zawieranie takich transkacji przez cudzoziemcow - nigdy tego nie cwiczylem. Kolejne pytanie, czy bedziesz mogl na takim terenie cos sam zbudowac. Wierze jednak, ze dotarcie do odpowiednich osob z kregow wladzy w niewielkich, nie rozwinietych powiatach pozwoliloby na przetarcie szlakow, choc moge sie mylic.

Sugeruje kontakt z biurami posrednictwa nieruchomosci lub kancelariami prawniczymi w Chinach zajmujacymi sie specjalistycznie takimi sprawami. Sa wsrod nich prowadzone przez cudzoziemcow, i one powinny dac ci najbardziej miarodajne informacje.

Powodzenia!

PostNapisane: Wt maja 07, 2019 12:11 pm 

Serdecznie polecam mieszkania na sprzedaż w Polsce. Znaleźć je możecie na http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz

PostNapisane: So cze 08, 2019 8:57 pm 

Myślę, że taka inwestycja jest opłacalna zarówna w Polsce, jak i w Chinach. Warto czekać na dogodną okazję. Z resztą takie podejście polecają specjaliści. Na potwierdzenie podrzucam artykuł https://inwestujwnieruchomosci.pl/jak-s ... ruchmosci/ . Wystarczy trochę cierpliwości i szczęścia , a spełnią się marzenia.

Strefa czasowa: UTC + 1