Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Wt paź 27, 2020 10:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 6:26 pm 

Witam.

Zamawiałem niedawno niewielką paczkę DHL-em i zostały mi policzone należności celne,zapłaciłem więc oprócz nich prowizję wykładową bo założyli za mnie na zapłatę tych należności,jednak mi nie zależy tak bardzo na czasie i chciałbym sam płacić należności celne by uniknąć tej prowizji,jednak gdy próbowałem się dowiedzieć jak tego można uniknąć to nie raz że dostałem odpowiedź że zgodziłem się aby naliczono mi tą prowizję podpisując upoważnienie (tu zgadzam się ale nie o to mi chodziło) a 2 że od 1 stycznia 2014 nie da się uniknąć zapłaty tej prowizji,a przecież w przewodniku po usługach celnych dhl jest wyraźnie napisane że:

"
Przykład
Chcesz sam uregulować należności celne i wykonujesz przelew na konto
Urzędu Celnego. Teraz musisz czekać, aż wpłata zostanie zaksięgowana,
co opóźnia odprawę i dostawę Twojej przesyłki. Jeśli, korzystając
z prowizji wykładowej, cło i podatek opłaci za Ciebie DHL tuż po
przylocie towaru, przesyłka szybko i sprawnie zostanie dostarczona."

Więc rozumiem że sam mogę to zapłacić więc o co tu chodzi ? Jak dla mnie to jest naciągactwo czy jest jakiś normalny kurier który dostarczy paczkę bez żadnych dodatkowych opłat ?

Pozdrawiam.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt sty 07, 2014 10:10 pm 

możesz opłacać należności celno-podatkowe bezpośrednio na konto izby celnej. Nie musisz robić tego za pośrednictwem agencji celnej która Cię obsługuje. A z drugiej strony to mają niezły tupet ;-)

pzdr
paw

PostNapisane: Śr sty 08, 2014 9:53 am 

Upoważnienie stosownym pismem możesz wycofać albo poprosić o zmianę.

Lepiej wycofać i ewentualnie zastanowić się w jakiej formie byś chciał je mieć (może być czasowe, do każdej przesyłki oddzielne) i takie złożyć odznaczając tą opcję z wpłatą.

Napisz w czym możemy Ci pomóc: biuro@layo.com.pl

PostNapisane: Wt sty 21, 2014 9:28 pm 

Witam

Próbuję pozyskać informacje jak wygląda procedura odprawy celnej przesyłek z Chin realizowanych przez firmy kurierskie, w nawiązaniu do tematu mam kilka pytań.

Kontaktowałem się dziś z DHL i Fedex, w DHL udało mi się ustalić iż pobierają oni opłatę w wysokości 2% należności celno-podatkowych nie mniej niż 60zł netto. Piszecie Panowie iż należności celno podatkwe można wpłacać bezpośrednio na konto Izby Celnej co oznacza że Agencja Celna nie pobiera tych 60zł netto. Będzie to moja pierwsza przesyłka na firmę, na co zwrócić uwagę przy odprawie celnej aby uniknąć zbędnych kosztów ?

Na chwilę obecną moja wizja procesu zamówienia i transportu przedmiotu wygląda tak:
1. Zamówienie towaru i płatność przez PayPal / Kartą kredytową - już tu mBank kasuje 2 lub 3% prowizji od kwoty (jaką alternatywną formę płatności polecicie ? )
2. Po nadaniu przesyłki przez Chińczyka DHL skontaktuje się ze mną celem określenia zawartości i wartości przesyłki do przygotowania dokumentów, na co uważać na tym etapie ? Numer EORI już posiadam.
3. Po odesłaniu wypełnionych dokumentów przekazują przesyłkę kurierowi do doręczenia i jemu płacę te 60zł + VAT oraz opłaty celno podatkowe, będą to drobne latarki więc CŁO chyba 0% a jedynie aż 23% VAT zapłacę.

W Fedex liczą prowizję 2,5% od opłat celno podatkowych nie mniej niż 40zł netto, a macie wiedzę Panowie ile wynosi prowizja w EMS a ile przy tradycyjnej wysyłce Pocztą ? Konsultantka telefoniczna była w stanie mi powiedzieć że to nadawca opłaca CŁO ale była to młoda osoba więc już jej więcej nie męczyłem.

Dzięki serdeczne
Kamil

PostNapisane: Śr sty 22, 2014 2:57 am 

KamilHTC napisał(a):
1. Zamówienie towaru i płatność przez PayPal / Kartą kredytową - już tu mBank kasuje 2 lub 3% prowizji od kwoty (jaką alternatywną formę płatności polecicie ? )

a nie byloby prosciej zrobic przelew tradycyjny zagraniczny (i przy okazji zdaje sie i bezpieczniej) na konto firmowe kontrahenta ?

Strefa czasowa: UTC + 1