Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt cze 18, 2019 2:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 27, 2015 1:38 am 

Witam,

Jak wygląda sprawa importu części zamiennych, które są akcesoriami kompletnego przedmiotu, który już przeszedł procedurę oceny zgodności z CE?

Dokładniej mam na myśli import większej ilości części zamiennych/ serwisowych (baterie) do zlewu kuchennego/ który posiada CE. (16. Urządzenia ciśnieniowe - rury dla ciśn. > niż 0.5 bar - CE jest wymagane).

Oczywiście dostawcą części zamiennych jest producent zlewu i dokładnie takich samych używa w komplecie z CE.
Czy jeśli producent dostarczy certyfikat dla UC ale TYLKO DO KOMPLETNEGO PRZEDMIOTU a ja złóże zamówienie samych części zamiennych bez kompletnego zlewu to czy ten certyfikat będzie ważny?

Wykonałem już dziesiątki telefonów i nadal nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi, różne osoby/ instytucje mają rozbieżne zdania albo w ogóle nie umieją odpowiedzieć na to pytanie.

Rozważałem zamówienie dodatkowo kompletnego zlewu (na którym mi szczerze nie zależy i wcale go nie chce, tym bardziej że MOQ jest dość duży jak i kwestia transportu wyglądałaby całkowicie inaczej ze względu na rozmiar i wagę), tylko po to żeby w przesyłce był oryginalny przedmiot od producenta ze wszystkimi częściami które właśnie chcę zamówić ale w dużo większej ilości. Nie jestem pewien czy to by w ogóle miało sens.

Kolejne pytanie,

Zamawiam kilka-kilkanaście różnych przedmiotów w jednej paczce, przykładowo dwa z nich nie posiadają certyfikatu CE i celnik zatrzymał przesyłkę. Jak wygląda sytuacja odzyskania reszty i ewentualnego zniszczenia na mój koszt tych dwóch feralnych bez wymaganego CE. Czy cała paczka przepada czy tylko dany przedmiot? Wydaje się logiczne ze tylko dany przedmiot ale wole jeszcze zapytać.

Następnie, jakie są przybliżone koszta takiej procedury? Pokrycie kosztów badania przedmiotu (przez kogo), i jego zniszczenia? ew, jakie inne koszta?

Czy są jakieś firmy oferujące usługi celne, chodzi mi w zasadzie tylko o kwestie certyfikatów CE.

Dziękuje za pomoc

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1