Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr cze 19, 2019 4:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 2:04 pm 

Witam

Zamierzam sprowadzić dość dużą ilość elementów elektronicznych bezpośrednio od producenta z Chin.
Czy zamiawiając powiedzmy kilkanaście tysięcy sztuk danego elementu muszę poprosić o jakieś dodatkowe dokumenty od sprzedawcy?

Do tej pory kupowałem znacznie mniejsze ilości i urząd celny chciał ode mnie tylko opis co się w paczce znajduje.

Faktura na około 5000USD, DG jest.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt sie 06, 2013 9:53 pm 

Elektronika = CE

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

PostNapisane: Śr sie 07, 2013 8:45 am 

Na elektronikę CE musi być, ale na podzespoły pasywne też?

PostNapisane: So sie 10, 2013 8:00 pm 

Pozdezpoly elektroniczne podlegaja certyfikacji CE. W sumie teraz mozemy sie zastanowic o co chodzi.

Sa 2 wyjscia:

1. Polprodukt elektroniczny musi posiadac certyfikacje CE.
2. Produkt, ktory ewentualnie bys produkowal w Chinach na podzespolach posiadajacych CE moze miec certyfikacje CE, ale rowniez zgodnie z ostatnimi przepisami wystarczy deklaracja zgodnosci.

Reasumujac:

Jesli sprowadzasz jakikolwiek produkt elektroniczy, czy jest to uklad czy inna elektroniczna czesc musi ona posiadac certyfikacje CE lub ewentualnie deklaracje zgodnosci.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

PostNapisane: So sie 10, 2013 8:54 pm 

Dziękuję za wyjaśnienia.

PostNapisane: So sie 10, 2013 11:18 pm 

Faktycznie producent nie musi tego badac, musi wystawic tylko deklaracje zgodnosci... Jesli jest to uklad czy czesc elektroniczna nie ma z tym problemu, jesli jest to maszyna?...! Wyobraz sobie, ze na podstawie deklaracji zgodnosci, ktora wystawil producent sprzedajesz maszyne, ta maszyna urywa czlowiekowi reke... kwas sie zaczyna.

Reasumujac, czesc produktow najlepiej badac, a czesc z nich po prostu, producent jesli jest uczciwy wystawia deklaracje zgodnosci. My na przyklad robimy tak jesli chodzi o armature. Badanie kazdego modelu wanny to koszt rzedu 30-40 tysiecy RMB... Tylko idiota badal by 120 modeli, jesli sa produkowane z tego samego materialu i w tej samej technologii. Z innym wygladem.

Ewentualnie moze to zalezec od klienta, jesli zazyczy sobie kazdy model wanny z osobnym certyfikatem, zawsze poprosimy o skromna sume 5.000-7.000USD na badanie kazdego modelu. Zazwyczaj jaja miekna jesli musza wylozyc wlasna kase. No chyba ze kupia ze 2-3.000 sztuk z modelu, co mi sie jeszcze nie zdazylo w tej branzy :)

Ogolnie rzecz biorac nie przejmuj sie i zalatwiaj ewentualnie deklaracje zgodnosci.

Pozdro,
Slawek

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

PostNapisane: Cz wrz 05, 2013 11:03 pm 

Chciałbym wrócić do tej dyskusji bo interesuje mnie ten temat. Czy na import elektronicznych elementów pasywnych, trzeba do paczki przedstawiać jakieś dokumentacje CE?

optiserw napisał(a):
Na elektronikę CE musi być, ale na podzespoły pasywne też?

podzespoły pasywne, czyli elementy elektroniczne pasywne, jak np. kondensatory, rezystory itp.

slavecky napisał(a):
Pozdezpoly elektroniczne podlegaja certyfikacji CE. W sumie teraz mozemy sie zastanowic o co chodzi.

Sa 2 wyjscia:

1. Polprodukt elektroniczny musi posiadac certyfikacje CE.
2. Produkt, ktory ewentualnie bys produkowal w Chinach na podzespolach posiadajacych CE moze miec certyfikacje CE, ale rowniez zgodnie z ostatnimi przepisami wystarczy deklaracja zgodnosci.

Reasumujac:

Jesli sprowadzasz jakikolwiek produkt elektroniczy, czy jest to uklad czy inna elektroniczna czesc musi ona posiadac certyfikacje CE lub ewentualnie deklaracje zgodnosci.

Ze wszystkim powyższym zgoda ale nie wiem czy prawidłowe jest określenie kondensatora czy np. rezystora jako podzespołu? jest to część elektroniczna, pojedyńczy element. Nie jest to coś co może działać samodzielnie, jest elementem biernym. Nie jest to też półprodukt bo to spotyka się w sensie modułów elektronicznych czyli zespołu elementów tworzący coś co może działać i po podłączeniu napięcia emitować zakłócenia i co już podlega CE.
Dla elementów elektronicznych jest deklaracja zgodności ROHS czyli że elemnet jest bezołowiowy. Wiele elementów w obrocie nie ma ROHS ale jeśli chce się wyprodukować jakieś urządzenie elektroniczne to wszystkie elementy muszą mieć ROHS żeby nadać CE (chociaż są wyjątki).
Pisząc "Produkt, który byś produkował" masz tu na myśli już jakiś zespół elementów elektronicznych tworzących urządzenie, czyli coś co może działać po zasileniu, emitować zakłócenia itp czyli podlega bezwzględnie CE.
Ale czy sam kondensator czy rezystor jako taki podlega CE?
Nigdy takiego oznakowania na nich samych nie widziałem, nawet tych dużych. W ofertach sklepów, w notach aplikacyjnych, nie mowy o CE

Interesuje mnie ten temat bo chcę kupić kilka tysięcy kondensatorów na firmę, do odsprzedaży. Jakie z tym mogą być problemy? Co jeśli na kondensatorze jest nazwa firmy, która ją wyprodukowała, np Nichicon, Jamicon, SANYO? Na 95% nie ma ale na niektórych jest. Chcę kupić z firmy, która poprostu ma duże partie i odsprzedaje tanio, często są to stare zapasy magazynowe nieprodukowanych już elementów. Elementy oryginalne, sprawdzałem, zamawiałem próbkę po kilka sztuk jakiś czas temu.
Wystarczy faktura w paczce dla agencji celnej (chcę zamówić DHLem)?

PostNapisane: Pn kwi 08, 2019 5:15 pm 

Jeśli chodzi o kondensatory, to moim zdaniem warto zajrzeć do oferty http://micros.com.pl/pl/catalog/076068/ ... c-smd-0603 :) Mają bardzo szeroki asortyment :)

Strefa czasowa: UTC + 1