Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Pn mar 01, 2021 11:32 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Import stali
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 3:48 pm 

Witam mam takie pytanie zajmuję się sprzedażą stali i chciałbym spróbować importu z Chin blachy ocynkowanej tylko nie wiem czy jest na stal cło i ile i jaki może być koszt transportu do polski, jeśli ktoś już tego próbował to proszę o podpowiedz z góry dziękuję

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 2:19 pm 

Witam!

Transport kontenera 20' z portu chińskiego do polskiego wynosi ok. 1200 USD - 1700 USD, w zależności od sezonu, masy, i od tego, jaki to port.

Oprócz tego dochodzą jeszcze kilkusetdolarowe dodatki: paliwowe, za zwiększoną masę, odprawę celną.

Jeśli chodzi o stawkę celną, to mam za mało informacji o produkcie, aby wskazać konkretną wartość, dlatego odsyłam szanownego uzytkownika do Działu TARIC nr 72 ŻELIWO I STAL, gdzie można znaleźć stawkę:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd ... 1&Action=1

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 28, 2008 1:51 am 

Witam
Tak sie sklada, ze zajmuje sie tym tematem.
W sprawie blachy ocynkowanej obowiazuje 0 stawka celna, ale nie wiadomo jak dlugo poniewaz prowadzone jest postepowanie antydumpingowe Komisji Europejskiej, poniewaz europejscy producenci domagaja sie stawek od 10 do 25 %. Import z Chin blachy ocynkowanej jest obecnie kwotowany i pozwolenie zalatwia sie w Ministerstwie Gospodarki.
Transport blachy z Chin w zamknietych kontenerach nie jest najlepszym rozwiazaniem z powodu duzych kosztow. Wszystko jednak zalezy od wielkosci zamowienia.
Chinski rynek stali to bardzo skomplikowany system powiazan, wiec przed rozpoczeciem wspolpracy wypada miec rozeznanie i potrzebne znajomosci.
Oferuje wiec swoja pomoc, ale jesli Pan chce poznac wiecej szczegolow prosze o kontakt na priva dragon0909@interia.pl
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So paź 25, 2008 2:54 am 

czesc,

ja tez w temacie metali ale bardziej w postaci zlomow. czy oplace sie sprowadzanie zlomu (szlachetnego) z Chin do Polski?

dziekuje,

irek

Tytuł:
PostNapisane: So paź 25, 2008 8:50 pm 

Ha, a nie pomyslal Pan, ze Chinczycy rowniez o tym mysla.
Oni chca sprowadzac złom szlachetny z innych krajów, a szczególnie z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Nawet miałem kilka zapytań w tej sprawie łącznie z propozycją kupna odlewni aluminium pod Olkuszem na co polscy właściciele się nie zgodzili.
Także u nich na rynku również jest ssanie w tym temacie.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So paź 25, 2008 9:33 pm 

nie no jasne rozumiem. Wiem ze ze stanow mase zlomu jest sprzedawane do chin. A czym sie dragon09 zajmujesz? jak moge wiedziec?

dzieki za info

Tytuł:
PostNapisane: So paź 25, 2008 11:35 pm 

Mozna, handlem miedzynarodowym, prowadze dwie firmy w Polsce i w Chinach.

PostNapisane: Pn paź 12, 2020 9:23 am 

Jak już mowa o złomie to ja szukam w Warszawie miejsca w którym to skupują taki złom oraz inne rzeczy. Bo jednak troszkę mi się tego nazbierało i już najwyższy czas coś z tym zrobić. I tak szperając w internecie trafiłem na tę stronę http://www.klanskup.pl/ gdzie bez problemu można złom przywieźć i dostać za niego całkiem niezłą kasę. A Wy gdzie wywozicie tego typu metale kolorowe czy aluminium?

PostNapisane: Cz gru 31, 2020 10:59 am 

To bardziej złożona kwestia. Przecież takie rozwiązania mogą być dla Was szczególnie korzystne, dlatego też powinniście dobrze się nad nimi zastanowić. Ja osobiście polecam Wam zajrzeć do https://www.stellmet.pl/oferta,4,zlom_w ... spiekanych i pomyśleć, gdzie możecie zbyć pozostałości po takich transakcjach. Czuję, że to może być dla Was bardzo zadowalające.

PostNapisane: Śr lut 10, 2021 2:58 pm 

Na Twoim miejscu poczytałbym o Miliomet, który transportuje złom http://miliomet.pl/transport-zlomu/. Jest duża szansa, że właśnie importują tez stal.

Strefa czasowa: UTC + 1