Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So paź 31, 2020 8:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Budowa domu
PostNapisane: So kwi 04, 2020 5:54 pm 

OlgaRoman napisał(a):
budowa domu to wcale nie taki wielki problem jak masz odpowiednie podłoże

Z jednej strony tak, zwłaszcza jeśli ma się doświadczenie w tej kwestii albo jest się obeznanym z tematem. Ale jeśli się jest się laikiem, to przestaje być takie proste, a problemy się piętrzą. Naprawdę uważam, że lepiej sobie zaoszczędzić nerwów i kupić gotowy dom. Tym bardziej, że jest duży wybór, więc można znaleźć coś dostosowanego do swoich potrzeb. Mi na przykład bardzo podoba się to https://www.humbaka.pl/orle-gniazdo-kolejny-etap Sporo moich znajomych kupiło nieruchomości od tego dewelopera i nie narzekają.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N kwi 26, 2020 7:04 pm 

Nawet jeśli budujemy samodzielnie dom to wszystko należy robić oczywiście zgodnie z planami. Ja i tak jeszcze po zakończonej budowie za pośrednictwem strony http://awariebudowlane.pl/ znalazłem dobrego eksperta. Wtedy bez problemu mógł mi on wykonać niezależną ekspertyzę budowlaną.

PostNapisane: Śr cze 10, 2020 11:24 am 

Ja właśnie jestem na etapie urządzania mojego nowego domu. Zastanawiam się nad tym, jakie osłony okienne najlepiej wybrać. Rozważam rzymskie rolety bo czytałam o nich tutaj: http://rzymskie-rolety.com.pl/. Co sądzicie?

PostNapisane: Cz cze 25, 2020 3:21 pm 

Czy kupował ktoś z was może bolce z gwintem PT? Ostatnio zastanawiam się nad takim zakupem, więc szukam czegoś sprawdzonego. Znacie się na tym? Macie może jakieś ciekawe propozycje? Wczoraj mój brat, który się na tym zna polecił mi ten link http://norsteel.pl/kategoria/nasza-ofer ... wintem-pt/ . Myślicie, ze faktycznie warto się na nich zdecydować?

PostNapisane: Pn sie 17, 2020 4:40 pm 

Ja też zastanawiałam się nad roletami rzymskimi, ale ostatecznie wybrałam plisy :) to bardzo praktyczne i nowoczesne rozwiązanie :)

PostNapisane: Pt sie 21, 2020 12:55 am 

Szukacie dobrej i sprawdzonej firmy, która oferuje nitownice? Jeżeli tak, to zdecydowanie mogę wam polecić ten link http://norsteel.pl/nitownice-reczne-far ... onakretek/ . Osobiście sam korzystałem z ich usług i muszę wam powiedzieć, że ciężko jest znaleźć kogoś lepszego w tej branży! Gorąco ich polecam każdemu zainteresowanemu, bo naprawdę się opłaca!

PostNapisane: Pt sie 28, 2020 8:20 am 

Zawsze marzył mi się własny dom, a teraz gdy zbliżam się do realizacji swojego marzenia prawie już osiwiałem. A gdzie tam koniec ;) Zastanawiam się czy przyda mi się wynajem podestów ruchomych bo jednak dom ma kilka pięter, będziemy robić wszystko sami w kilka osób, także będzie co robić i co nosić. Jak myślicie?

PostNapisane: So sie 29, 2020 7:59 am 

Mi również długo marzył się własny dom jednak przerażała mnie myśl o budowie, dużo się słyszy o niedokończonych projektach albo o problemach które występują podczas budowy. Dlatego zainwestowałem w dom z https://cichadolina.pl/ piękna okolica i dom który jest zaprojektowany tak aby dawał komfort mieszkańcom.

PostNapisane: So wrz 19, 2020 4:03 pm 

Zdarza się dość często gdy decydujemy się na firmę która wykonuje usługi budowlane, że ich wachlarz usług obejmuje różne usługi które nie znajdują się w kręgu naszych zainteresowań. Warto przejrzeć stronę internetową danej firmy aby zaznajomić się z ich ofertą. Jeżeli mamy w planach poważną inwestycje jak budowa domu czy rozbudowa domu to musimy znaleźć firmę która wykonuje dokładnie te usługi. Na rynku jest wiele niedużych firm, która zajmują się drobnymi pracami remontowymi i raczej zatrudnienie takiej firmy do większej inwestycji jako jedynego wykonawcy nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Nie warto powierzać swojego czasu ani środków dla firmy która będzie się niejako uczyć na naszym zleceniu. Przykładowo budowa fundamentów jest bardzo ważnym etapem w trakcie budowy i wszelkie uchybienia na tym etapie mogą zagrażać przyszłej konstrukcji budynku, co praktycznie po ukończeniu jest niemożliwe do poprawy bez znacznej ingerencji w samą konstrukcję tj. bez ewentualnych częściowych bądź znacznych prac rozbiórkowych. Warto zauważyć również, że modernizacja domu to dobry moment aby upewnić się czy stan naszych instalacji jest satysfakconujący. Bezpieczeństwo płynące z dobrze funkcjonujących instalacji jest gwarancją spokoju. Instalacje elektryczne powinny mieć wykonywane przeglądy w regularnych odstępach czasu mniej więcej co kilkanaście miesięcy, aby mieć spokój, że nie dojdzie do jakiegos zwarcia a w konsekwencji do sytuacji zagrażającej życiu. Nie mniej ważne, aby przejrzeć instalacje sanitarne, dobrze działająca instalacja wodna zapobiega potencjalnym awariom, a nikt z nas nie chce po powrocie z pracy zastać zalanej podłogi, która przecieka do sąsiada, który już na nas czeka... Funkcjonalna klimatyzacja czy sprawnie działająca wentylacja z pewnością pomoże przetrwać uporczywe dni okresu letniego, nie wspominając już o sytuacji gdy np. pracujemy w jakimś pomieszczeniu w którym wydobywają się nieprzyjemne zapachy.

PostNapisane: Śr wrz 30, 2020 9:00 am 

Jak uważacie warto wydawać pieniądze na architekta i autorski projekt indywidualny domu? Czy może jednak lepiej coś wybrać z gotowych projektów domów jednorodzinnych, których jest bardzo dużo np w firmie Projekty z Wizją i które na pewno są sprawdzone w praktyce przez budujących .Jakie są wasze opinie i doświadczenia w tym temacie? Szczególnie osób, które miały już okazję budować swój dom.

PostNapisane: N paź 04, 2020 9:31 pm 

Prowadząc firmę w branży budowlanej, na pewno warto zadbać o dobry sprzęt, dzięki któremu Twoje prace będą sprawnie przechodzić. Polecam Ci zajrzeć na https://www.contracor.com.pl/dysze-tc-venturi.php, gdzie znajdziesz świetny osprzęt z branży piaskarskiej i ogólnie oczyszczarek strumieniowych.

PostNapisane: Pn paź 12, 2020 10:18 am 

Świetnie, że ktoś zebrał wątek domowy w jednym miejscu n:) bardzo mnie to cieszy, szczególnie, że obecnie jestem na etapie stawianie swojego własnego. Te linki na pewno będą mega przydatne!

PostNapisane: Śr paź 14, 2020 12:28 pm 

Czy ktoś korzystał z usług tej firmy - https://switlicki.pl/ ? Potrzebuje sprawdzonej osoby przeprowadzającej ekspertyzy budowlane. Słyszałem dobre opinie o tej firmie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1