Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So paź 31, 2020 10:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Czy ten post jest przydatny?
Jasne! :) 56%  56%  [ 5 ]
Tak sobie ;] 11%  11%  [ 1 ]
Beznadzieja... 33%  33%  [ 3 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 01, 2011 5:04 pm 

Witam!

Otóż planuję rozpocząć biznes związany z importem towaru z chin. Nie piszcie proszę abym poszukał informacji na forum bo już to robiłem a jak sami wiecie przepisy wciąż się zmieniają. Chciał bym abyście pomogli mi stworzyć świeży tutorial związany z tym właśnie biznesem. Nie pytam tu o towary najbardziej opłacalne do importu, ale o wskazówki KROK PO KROKU jak zacząć, co zrobić, czego potrzebuję itd.

Z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że mój post przyda się wielu innym początkującym użytkownikom.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Jarek
^^^

Ostatnio edytowano N sty 02, 2011 10:14 am przez SparcO, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 11:45 pm 

a już zdecydowałeś co chcesz importować?

bo przepisy różnią się w zależności od towaru

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 10:41 am 

Myślałem o Gillette, Karty pamięci, Pendrive, e-papieros, tonery, kartridge... coś z tych rzeczy.

Jarek
^^^

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 12:14 pm 

to zdecydowanie zacznij od porządnego przeczytania (ze zrozumieniem) wątków forumowych - bo było o tym przynajmniej 1000 x

1) zapomnij o wszelkich markowych produktach typu Gillette i inne znane marki - handel podróbkami jest nielegalny

2) sprawdź czy w Polsce nie kupisz takich produktów taniej

3) nie licz na megaokazje - inaczej staniesz się łatwym łupem oszustów

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 1:29 pm 

Wiadomo, że handel podróbkami jest nielegalny, ale jak już wszyscy wiedzą Allegro jest przepełnione podróbkami na których ludzie zarabiają spore pieniądze. Więc masz jakiś pomysł co można by importować i na czym można jakoś zarobić? Przecież trzeba jakoś zacząć biznes więc ludzie kombinują jak tylko się da. Więc i ja postanowiłem coś wykombinować aby nie biedować jak spora część polskiej społeczności...

Jarek
^^^

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 1:51 pm 

moja rada - legal, legal, full legal

załóż działalność, i nie podkładaj się ani skarbówce, ani celnikom, ani właścicielom brandów - bo to naprawdę może zaboleć

sprowadzaj to na czym się znasz, na co masz zbyt i pamiętaj że jakość sprowadzanych przez Ciebie rzeczy będzie adekwatna do ceny jaką za nie zapłacisz

kalkulacje co się opłaca, a co nie - musisz zrobić sam, bo to co opłaca się jednej osobie nie zawsze opłaca się drugiej

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 2:10 pm 

Kasiu, dziekuję ci za zainteresowanie się moim postem.

Planuję założyć działalność i już się orientowałem w tym zakresie. Pieniążki na start posiadam. Druga sprawa to nie wiem jak nabyć towar oryginalny i wiarygodny. Jestem początkującym i bardzo był bym Ci wdzięczny gdybyś mi pomogła coś stworzyć. Wiadomo, że towar oryginalny i wiarygodny zaowocuje swym zaufaniem ludzi co jest plusem dla mnie.

Jarek
^^^

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 5:06 pm 

Witam!
Jestem na podobnym etapie co SparkO wiec bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.
To ze podroby odpadaja to jasne - a co ze sprzetami ktore wygladaja podobnie np ipody a nazywaja sie xyz? to juz legalne?
SparkO Jaki rodzaj dzialalnosci jest najbardziej oplacalny dla poczatkujacych handlowcow? Sp. z o.o.? Komandytowa? Wazne chyba by moc odliczac Vat.
pozdr

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 5:28 pm 

Panowie,
proponuję żebyście zaczęli od porządnego biznesplanu

1. rodzaj działalności - wizyta u księgowej/księgowego/doradcy podatkowego
2. sprawdzenie jakie marże w wybranej branży osiąga wasza potencjalna konkurencja
3. policzcie jakie będziecie mieć koszty i musicie mieć obroty, żeby działalność się opłacała
4. pomyślcie o kanałach sprzedaży - hurt/detal? gdzie tym swoim towarem będziecie handlować - sklep stacjonarny/internetowy/allegro???
5. sprowadzić możecie wszystko - ale co z serwisem? jeśli produkt się zepsuje - musicie przecież przyjąć reklamację klienta

poza tym nie chciałabym Wam rozwiewać złudzeń - ale zerknijcie choćby na allegro po ile chodzi elektronika i policzcie sobie czy to Wam się będzie opłacało

P.S. Ja działam w zupełnie innej branży - nazwijmy to "tekstylnej" - więc z pewnością nie jestem Waszą konkurencją, i nie zamierzam Was zniechęcać - tylko proponuję rozsądne podejście do tematu

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 7:36 pm 

Ja myślałem nad Indywidualną Działalnością Gospodarczą.

Jarek
^^^

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 7:37 pm 

Hmmm. Kasiu, to jak robią ci wszyscy handlowcy, że im to sie opłaca??

Jarek
^^^

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 8:00 pm 

no litości...

co robią inni? liczą
może zdobyli superdostawcę, może biorą kilka kontenerów sprzętu i mają z tego tytułu rabaty - możliwości są setki

zanim zaczniesz importować sprawdź w jakich cenach możesz kupić w Polsce, z jaką marżą będziesz sprzedawał, w jakiej cenie możesz sprzedać

może się okazać, że supercena importowanego sprzętu nie będzie już taka super jeśli dodasz do tego cło, vat, organizację serwisu i parę innych rzeczy

więc na spokojnie weź kartkę i licz

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 8:20 pm 

Dzieki Katarzyna!
Twoje porady sa oczywiscie trafne aczkolwiek to oczywista oczywistosc ;) ze trzeba wszystko kalkulowac. Chodzi o to ze przed pierwszym zamowieniem wszystko wydaje sie dosc mgliste i ryzykowne - dlatego pojawiaja sie pytania czasami moga wydawac sie glupie, ale podobno nie ma glupich pytan tylko glupie odpowiedzi:)

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 9:28 pm 

SparcO
Pytasz co z tymi co handlują podróbkami np Gilette na Allegro i jest ich pełno

OK, ale skalkuluj czy potrzebne CI takie nerwy i stres?? " przyjdzie kontrola z US lub UC czy nie?? "

a jak przyjdzie to koniec działalności i gigantyczne kary. Jednym Słowem BANKRUT i dłużnik, warto sobie zadać pytanie - CZY WARTO ryzykować

Jak chcesz spać spokojnie to załóż DG i rób wszystko legalnie, cło podatki, VAT
Każdego boli do 25tego opłacić za VAT czasami kosmiczne kwoty, dlatego niektórzy wolą kombinować

Kasiu, ta DG Twoja to odzieżówka? bo tu to byś trafiła gorzej od elektroniki , jesli chodzi o konkurencyjność i zaniżanie cen:)

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 9:40 pm 

Michael22,
ja jestem mały żuczek i mam taką swoją niszę :) że jeszcze mi się kalkuluje
nie bawię się w dropshipping

sprzedaję to co mam na stanie

poza tym dywersyfikuję dostawy - w Chinach mam dwóch dostawców, rozmawiam z dwoma kolejnymi

a towar biorę też z Unii - Polski, Niemiec, Anglii - bo nie chcę zostać z "ręką w nocniku" jak sytuacja w Chinach się zdestabilizuje

zastanawiam się jeszcze nad Australią :P

więc przede wszystkim liczymy, liczymy co się opłaca

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1