Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt sie 20, 2019 10:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 31, 2008 1:15 am 
Witam .
Czytam twoje wypowiedzi o Chinach i wiesz jestem pod wrazeniem ze nie masz zielonego pojecia o tym co ty mowisz.
Chiny nie odczuwaja konsekwencji kryzysu??
Czy ty wiesz co ty piszesz????
Czy byles w Guandong, 30% exportu z Chin mpochodzi z Guandong.
Czy wty rozmaiwiales z ludzmi ktorzy prowadza fabryki, pracuja tu?
Centralny rzad wali pod siebie , panika to nie jest dobre okreslenie, ale twoj zachwyt centralnym planowaniem , przypomina zachwyt elity lewicowej, Stalinem i jego planami rozwoju komunizmu.
Nie poruwnuje obecnego rzadu do Stalina, to zupelnie inny rzad, nie ma nic wspolnego z tatmta instytucja, chodzi mi tylko o twoj smieszny zachwyt komunizmem. Czy ty naprawde jestes az tak slabo swiadom jak gelbokie problemy sa w Chinach, Azji i calym swiecie, i te problemy biora sie tylko i wylacznie z tak zaawanej gospodarki planiowanej. Z prob ingerencji w prawa rynku, prawo popytu i zapotrzebowania. Czy wiesz od czego sie zaczol tak zwany kryzys amerykanski a teraz swiatowy??
Wiesz robisz wrazenie inteligentnego czlowieka, jednak muisz troszke sie wzbogacic w wiedze i poszukac wjecej faktow historycznych, w zadnym czasi w zadnej sytucji, goopsodarka typu socjalistycznego sie nie sparawdzila.
Mam nadziej ze kipisz ze zlosci, moze to ci pomoze w realnej ocenie rzeczywistosci.
Peter Calka

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 31, 2008 12:26 pm 

Rzuciło mi się w oczy pytanie o kryzys :)
Ja jestem w stanie to wyjaśnić, żeby było szybko to wyjaśnię pobieżnie...

Zaczęło się od ostatniego kryzysu, po nim wszyscy brali kredyty na zakładanie firm, ogólnie budowanie nowych działalności - teraz biorą(raczej brali) na wycieczki, lodówki, telewizory etc. i każdemu kredyt dawali...

Amerykanie nie produkowali u siebie produktów... tylko pieniądze z handlu inwestowali za granicą... - błąd bo nie u siebie...

Jak powszechnie wiadomo najlepszym amerykańskim towarem eksportowym jest ich waluta... dolar... który też stał się wirtualny i jego realna wartość wynosi tyle ile kosztuje jego wyprodukowanie... Chociaż w Rosji skupują dolary - Rosja pada bo ropa staniała.

Kolejna sprawa w Ameryce to nieruchomości, zapewne chociaż niektórzy znają temat "fundusz bezrobotnego murzyna" jeżeli nie to go streszczę...

Przychodzi agent nieruchomości do bezrobotnego murzyna siedzącego schodach przed rozpadającym się domem i się go pyta:
-"chcesz kupić ten dom zanim on się rozpadnie? Ja Ci to sfinansuje"
Jest paczka 10tysięcy takich nieruchomości, wrzuca się ją na Wall Street, sprzedaje jakiemuś typkowi z tokio, czy z Londynu(komukolwiek) to traci na wartości, i się machina napędza sama - ludzie nie mają pieniędzy na spłacenie tego, a to tanieje z każdym dniem (ktoś musi do tego dopłacić - jeżeli nie to ucierpią emerytury) - http://pl.youtube.com/watch?v=sA7lURtsNnU - w tym filmiku jest to opisane dokładniej

i to też to odzwierciedla : http://pl.youtube.com/watch?v=DpHZ-c3kw ... re=related i mogę jeszcze kilka filmików pokazać :)

Co do faktów historycznych opisywałem w innym topicu kryzysy minionych lat, od tulipanów w Holandii :)

Lubię mówić o kryzysie więc chciałem napisać. - kto wie jak wykorzystać kryzys jest teraz bogatszy :)

Jest jeden biznesmen amerykański, który grał na zniżkach gdy inni grali na zwyżkach, oni potracili on jest bogaty.... - zapomniałem nazwiska...

Nie wszyscy stracili... np. McDonald zyskał - ludzie w czasie kryzysu chcą jeść tanio :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: prawda
PostNapisane: Śr gru 31, 2008 2:55 pm 
nadal wiesz ile jest sredni dochod w usa 45000 usd,
niemcy sa drugie 30.000 polska 15000 a chiny kolo 5000, ok moze to dane z rok stare, nadal...
W Usa za mojego kochanego Regana, wprowadzono program pomocy biednym w zakupie mieszkan i domow, za Clintona z precyzja najwjekszego clowna w historii prezydentury, wymuszona na Bankach pozyczanie pieniedzy kazdemu kot zycle w USA, i to jest wlsnie podstawa kryzysu , nagle domy na tak zwanym murzynowie nabraly wartosci i poszla spirala w gore, i kazdy sie dorobila mase jkasy szybko.
No i padlo to wszytko , nadal USA ma klo 13 trylionow gdp a cala europa naet nie ma 11, a chiny sa na 4 cz piatm mjescu i zaledwie 2 czy 3.
Wiesz ze ekoneomia Californi jest wjeksza jak Rosji??
Aha i jeszce jedno, Ameryka niby ic nie exportuje ale kto jednak robi najlepsze samoloty bez doatcji, milion roznych medycznych sprzetow, komputery mwoie o super drogich i super nowvczesnych, , cala it, i wiesz maybialy lubie cie masz super wiedze an mase tematow, jednak jesli chodzi o USA, nie jestes obiektywny i z pewniscia iedioinfromowany.
Dla rlaxu polecam ci IBD, rewelacja.
Nie wspomne o tym ze przecietny amerykanski zolnierz jest wyposarzony w sprzet wartosci calej diwizji w jekszosci krajow swiata.
Jedn lotniskowiec jest wart wjecej jak cale nasz e sprzety wojskowe w Polsce.
Oj nie boj sie zawsze w sercu bede Poalkiem ale , badzmy obiektywni.
USA w ciagu 200 lat dokonalo tak wielkiego postepu jak caly swuiat w ciagu swojego istnienia. Nigdy w zadny kraju ie wytworzono takiego bogactwa, takiego postepu , nie dano ludziom tak idealnych warunkow. A to jest tyllko i wylacznie rezulata wolnego rynku.
Chiny, Indie i reszta swiata maja szanse sie rozwiajc dzieki globalizacji. Znasz Chiny wiem ze znasz czytam co piszesz, wiesz sam ze tu jak an razie dopiero pwostaje mysl techniczan, ze sa doskn=onali w powielaniu i produkcji masowej ale sa daleko dlaeko z tylu a pwoinni podziekowac za to przedewszytkim Mao, ktorego kochaja. no i co aj na to moge
Szczesliwego nowego roku
peter

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 02, 2009 12:02 am 

Myślę że przez to co się stało teraz będzie musiała być wojna, amerykanie inaczej sobie nie poradzą. Stawiam na Iran - USA wraz z Izraelem....
Dlatego USA jest tak wyposażone, a po za tym jak mówi stare porzekadło "chcesz pokoju? szykuj się na wojnę"

Zgodzę się z faktem że jestem niedoinformowany, mam kilku znajomych w USA, w tym Polaków, jeden jest już 28 lat tam. Raz na jakiś czas dostaje newsy co się dzieje etc.

Nadal uważam że całe UE jest 50 lat za USA w technologiach oczywiście, ale niesamowita liczba wynalazków opatentowanych w USA, została wymyślona przez Polaków - to się chwali.

15 lat temu, mój ojciec leżał w szpitalu - po zawale, gdy przychodziliśmy do niego, często w drodze powrotnej spotykałem starszego pana, ze 2 razy z nim rozmawiałem dłużej, raz padł temat Chin - byłem młodym chłopaczkiem, naprawdę młodym, wręcz małym ale elokwentnym.
I ten staruszek powiedział mi: "Chiny będą potęgą, ich ludzie szkolą się na najlepszych uczelniach świata, ale nie na humanistyce, archeologi etc. tylko na matematyce, chemii, fizyce etc. - to sprawi że staną się potęgą bo największym aktywem do inwestowania jakie ma człowiek jest jego mózg i to jak potrafi go wykorzystać, a Chińczycy... zobaczysz sam. Także młody człowieku nie wahaj się i rób interesy z Chińczykami- będą potęgą świata" - mniej więcej tak mi powiedział, myślę że zapamiętam jego słowa na całe życie, był to jakiś profesor bo przychodzili studenci i podpisywał im indeksy....

Jak by nie patrzył potęgę USA stworzyli Europejczycy, moim zdaniem chociaż może nie powinienem tego pisać tutaj USA stworzyli europejscy Iluminaci...

Ameryka - póki co ma najlepszą technologie na świecie (wg. mnie).

To co wiem i co napisałem, jak coś mi się przypomni to dopiszę.
Apropo Peter, Ja też Cie lubię a przede wszystkim szanuję.
Jak będziesz w PL daj znać, numer masz w stopce. :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: USA a wojna
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 8:10 am 
Raczej nie bedzie wojny bo O Bama raczej rozbroi armie jak wyda na wojne.To pacyfista, i ok zobaczymy jak Ameryka na tym wyjdzie.
Polecam cihttp://www.ibdeditorials.com/IBDArtic ... 2999854619
tam masz inne spojrzenie niz EU, i PL.
W Usa kryzys w zasadzie sie skonczyl, , moze 3 miesiace i po kryzysie, w EU musi byc super , jestem zajety jak nigdy.
Poza tym Kochajmy sie ,
Peter

Strefa czasowa: UTC + 1