Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N wrz 22, 2019 7:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dom w Chinach
PostNapisane: Pt lut 22, 2008 6:42 pm 

Witam,
Jakiś czas temu zastanawiałem się nad kupieniem działki/domu w chinach, chińscy kumple podali mi ceny z różnych miast. przykład Shenzen chyba 1000usd/m2 luksusowego mieszkania. A ja szukam domu od 150 do 200m2 blisko morza, na południu chin. Ktoś się orientuje jakie są ceny domu na wsi?
Chodzi mi głównie o wieś. Oni mi powiedzieli że cena jest dużooo niższa ale nie są w stanie powiedzieć mi ile dokładnie bo nie chcą mnie oszukać. Właściciel fabryki z którą współpracuje ma mi pomóc załatwić rezydenctwo w chinach. Ciekawy jestem jak wyglądają tam przepisy dt. własności itp. Jakie podatki dt. gruntu, ceny wody, gazu itp. trzeba zawziąć poprawkę na to że będzie mieszkał tam mój agent. Ja pół roku tu, on tam, i sie wymienimy.
Nie chcę wynajmować domu tylko go kupić.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 8:14 pm 

Wojtek Szymczyk pewnie mógłby sprawę opisać. Jest tu gdzieś na forum:)

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 10:23 pm 

Kupował dom? Działkę? Mieszkanie? Strasznie mnie to ciekawi...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 10:43 pm 

Nie, ale mieszka tam od kilku lat i orientuje się w wielu sprawach.

Tytuł: Dom w Chinach
PostNapisane: Pn mar 03, 2008 2:46 am 

Witam,

postaram sie rozwiac kilka watpliwosci. Nie ukrywam, ze calosciowa wymowa tego postu bedzie na NIE ;-)

Ale do rzeczy.

Nie znam cen mieszkan w Shenzhenie. W Szanghaju mieszkanie gdzies w okolicach 'centrum' to ceny dochodzace do kilkudziesieciu tysiecy RMB (30-40 tysiecy RMB). Czyli jak latwo obliczyc, ok 10 tysiecy PLN za m2 (sa oczywiscie i o wiele drozsze, sa i troche tansze).

Im dalej, tym powinno byc taniej, ale to czesto mylace. Ogolnie - mieszkania w Chinach sa za drogie.

Sprawa druga. Luksusowe mieszkanie, to pojecie wzgledne. Mieszkalem w roznych budynkach (starszych i nowszych) i jako taki standard to budynki dajmy na to piecioletnie i nowsze. Tzn i tak zdarzaja sie problemy, ktore np w Polsce nie mialaby okazji sie pojawic (nie taka rura kanalizacyjna, albo doprowadzajaca ciepla wode - i potem klopoty).

Wiec z luksusowymi mieszkaniami bym uwazal. Luksusowe, to moim zdaniem oznacza, ze jest na ladnym osiedlu (pomieszanie stylow europejskich - jakas kolumna koryncka itp. rzeczy), jest duze (nowe mieszkania w Chinach to srednio 100m2 (trudno znalezc cos mniejszego), ma parking podziemny. I tyle.

Wies i miasto. Bedac obokrajowcem jest trudniej z kupnem mieszkania - nawet w takim miescie jak Szanghaj. Opcje z 'wsia' prosze sobie odpuscic. To bedzie droga przez meke, o ile w ogole do zrobienia. Pomijam juz aspekt, ze wies chinska to nie polska. Wszedzie daleko, brak jakiekogolwiek zaplecza (sklepy, restauracje), zupelnie inne podejscie do Bialych. Ja osobicie nie wyobrazam sobie takiej opcji. Nie przebije sie Pan przez biurokracje. A sami Chinczycy nie beda ulatwiac, bo nie ma obcokrajowcow, ktorzy kupuja nieruchomosci na wsi chinskiej. W zwiazku z tym dla nich (Chinczykow) bedzie to problem. Efekt - bedzie wszystko trwac dlugo, a na koniec Panu powiedza, ze sie nie da.

I rzecz rownie wazna. W Chinach nie kupuje sie ziemi, czy mieszkania (domu). Tu sie dzierzawi. Budynki mieszkalne - zazwyczaj na 70 lat.

Podsumowujac. Jesli Pan nie mysli zamieszkac w Chinach - prosze sobie nie robic problemow. Taniej wyjdzie z wynajmem mieszkania (domu). A i problemow znacznie mniej :-)

I tylko na koniec - prosze uwazac na oferty typu - zalatwienie rezydenctwa. To nie jest zwykle zaproszenie i wiza i tego typu przypadek odpowiedni urzad sprawdzi wnikliwie.

Pozdrawiam,
Wojtek

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 04, 2008 5:19 pm 

Mnie mogą prześwietlać, ale ten typek raczej załatwi mi to rezydenctwo bo znam go od początku importu i w jakiś sposób mu ufam(jeszcze ani razu mnie nie oszukał) tak to sobie wyobrażam.

Wiecie, w chinach sie na mnie dziwnie patrzono :| chyba mieli problem bo jestem albinosem. Może nigdy takiego białego nie widzieli ;]

Tytuł: China
PostNapisane: N lis 23, 2008 3:14 pm 
Jezdze po calym Guandong, bywam w dziurach zabitych..., bywam w najladnjeszych miastach, w tej prowincji. Nigdy sie nie spotkalem z niechecia , czy niezyczliowscia, raczej z pelna admiracja i zachwytem. Cieszy ich nasz wyglad, nasz jezyk, jestesmy dla nich nie lada atrakcja. Pewnego dnia zaproszono mnie do szkoly niedaleko Zuhai, blisko Macau, okolica przepiekna, dzieci siedza jak zamurowane, widac w nich prawdziwy zachwyt, respect. Nie wiem czy mozna porownac to do czegokolwiek, podobnie sie czulemw na wsi w USA jak mi sie zepsul samochod, nie przejechal jeden samochod ktory by sie nie zatrzymal i zaoferowal pomoc.
Chiny to piekny i wspanaily kraj, ludzie sa naprawde szczerzy i chetni do pomocy, sa mili i dzieli ich tylko bariera jezykowa.
Policja moze byc brutalna wobec wlasnych obywateli, wobec nas jest super.
Mieszkam w miescie uwazanym za jedno z wjksza licznba przestepstw, jakos nie widze tej przemocy, nie boje sie wchodzic w ciemne uliczki noca, czy alejki, nie ma tu poczucia , jak w dawnej Polsce czy USA, za kto moze czychac.
Spraw nieruchomosci nie znam, mam na mysli zakup, jednak wynajecie mieszkania to tylko formalnosc. Zakup mieszkana zaden problem, jednak trzeba zdawac sobie sprawe ze to jednak sa Komunistyczne Chiny. Na wsi , bywam nie tylko biznesowo ale i turystycznie, naprawde warto sie przebic, isc w nieznnane, sa to niezpomniane przygody.
Wkrotce bede kupowal dom nad morzem , jak dokonam zakupu opowiem wam jak to zrobilem

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2008 9:36 pm 

Juz powoli Peterze przestaje byc tak rozowo jak opisujesz. W Pekinie w ostatnim tylko tygodniu pobili moich znajomych, jednego na Haidianie drugiego na Sanlitunie. Obaj wracali na nogach z jakis imprezek. I nikogo nie zaczepiali, a pobici zostali przez Chinczykow tylko dlatego, ze sa waiguorenami.
Rzeczywiscie kilka lat temu chodzilem nocami po Pekinie, nawet za trzecia obwodnica i czulem sie bardzo bezpiecznie. Sto razy bezpieczniej niz w Polsce. Teraz juz tego bym nie robil.

Nie wiadomo jak potoczy sie dalej swiatowy kryzys, ale juz dzisiaj Chiny ostro zwalniaja, a jak wiesz nie tylko w twoich rejonach bankrutuja kolejne fabryki. Kto bedzie kozlem ofiarnym masowego bezrobocia ??? Moze cudzoziemcy? Jeden chinski dziennikarz powiedzial mi wczoraj, ze partia do tego nie dopusci, bo to sie nie bedzie oplacac i moze spowodowac odplyw inwestorow. Zgoda. Ale rowniez nie mozna wykluczyc, ze takie przypadki beda zdarzaly sie coraz czesciej.
To juz nie to samo spoleczenstwo co kilka lat temu, szczegolnie mloda jego czesc, a i partia i sluzby panstwowe nie sa w stanie ogarnac wszystkiego.

Tytuł: Przyszlosc!
PostNapisane: Cz lis 27, 2008 4:00 pm 
Jedyne co nie wierzeto, ze ktokolwiek potrafi przewidziec przyszlosc, i dlatego , zrezygnowalem z idealow socjalistycznych jak mialem 16 lat.
Czytalem dzis w China Daily ze w jednym z miast, w kafejce inetrnetowej gang zabil 5 osob, nozami, palkami, czyli wszytko jest mozliwe , tylko o tym sie tu nie mowi, nie pisze, tyle co na zachodzie.
Moja ukochana dziewczyna panicnie ie boi moich nocnych spacerow, a jak wspomne ze jade z roznych delagacji autobusami, czasto ajko jedyny bialy, wpada panike. Wiem sa na pewno podstawy do takich obaw.
Jestem jednak zwollenikim i wyznawca idei ze jesli nie bede mysla o zlych rzeczach to ich nie pzryciagne. Realia sa, jakie sa, ja nadal czuje sie bezpiecznie w Guangzhou, , chodze czesto pieszo, bo naprawde lubie, ma to swoj smak, i poza czestm usmiechem, na razie nic mnie innego nie spotkalo.
Peter

PostNapisane: Cz kwi 18, 2019 5:54 pm 

Jestem przekonany, że właśnie tam zdecydowanie pasowałyby platformy parkingowe https://www.metaltech.pl/platformy-parkingowe/ które idealnie sprawdzają się wszędzie tam gdzie nie ma miejsca na parkowanie. Już tego typu rozwiązania widziałem nawet u nas i mam nadzieję, że niedługo także w moim mieście się pokażą.

PostNapisane: Pt kwi 19, 2019 4:28 pm 

Bardzo dobry temat. Myślę, że został on wykorzystany w pełni przez Was.

Strefa czasowa: UTC + 1