Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt cze 18, 2019 2:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 5:50 pm 

Na wstępie chciałbym wyrazić swój podziw dla autorów serwisu BigChina i
BigChina forum. Myślę, że te serwisy mają ogromną szansę stać się wielkimi odwiedzanymi przez tysiące użytkowników każdego dnia.I tak też Wam życzę.

Dobra.Wystarczy tej wazeliny :lol: (pisałem szczerze więc się nie wstydzę)

Prowadzę małą firmę handlową, taki drobny detal. Przez wiele lat było ok,
nawet nieźle zarabiałem, nie odłożyłem niestety gotówki bo wydawało się
że tak będzie wiecznie (teraz wiem, że to głupota) aż tu nagle łup i koniec.
Nawet nie US czy inne łobuzy (przepraszam nie chcę nikogo urazić) tylko
właściciel budynku zabrał mi bez powodu najlepszy sklep. Gdybym to przewidział pewnie dałbym radę coś zrobić ale nie przewidziałem.
Od tego czasu zaiteresowałem się importem i handlem online. Od niedawna się tym interesuję więc nie mam jeszcze żadnych sukcesów
(ani porażek) w tym zakresie. Hmm wstyd się przyznać przyszła mi do głowy elekronika użytkowa (prawda że orginalnie :lol: ). Po kilku dniach
przy komputerze znalazłem mnóstwo oszustów, którzy niczego nie sprzedają ale mają za to najlepsze ceny. Piszę tu o głoszeniach typu
"nokia n95 $200" jest ich mnóstwo w całym necie. Chcę przestrzec wszystkich przed nimi. Z drugiej strony jest wiele ogłoszeń, które wydają się być wiarygodne właśnie w Chinach może nie w takich cenach ale jednak w podobnych przy większym zamówieniu. Pozostaje jeden drobny kłopot mianowicie zezwolenie na używanie zastrzeżonego znaku towarowego. Uzyskanie takiego zezwolenia np od nokii wydaje się jednak
niemożliwe. Skąd w takim razie pełno telefonów w polskich skepach nowych z gwarancją i fakturą w bardzo dobrych cenach sugerujących
że towar nie pochodzi od tzw jedynych przedstawicieli? Wiem że taka wiedza dużo kosztuje ale może znajdzie się ktoś kto zechce się nią z nami podzielić :wink:

sorry za przydługie przynudzanie

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 6:19 pm 

Dzięki za ciepłe słowa, mobilizują do dalszej pracy:)

A co do kwestii, którą poruszyłeś... jest ciekawa, ale właśnie ze względu na jej charakter wątpię by ktoś odpowiedział na nią rzeczowo. Chyba, że na zasadzie "kumpel kumpla usłyszał kiedyś od kuzyna, że spotkał na dyskotece takiego a takiego co zna innego, który prawdopodbnie ściąga z Chin telefony Nokia nielegalnie". Choć być może ktoś nas tu jeszcze zaskoczy:)

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 3:55 am 

Jest to faktycznie problem i jego obejście bardzo mnie zastanawia. Znany jest przypadek Sony, które zaskarżyło brytyjski sklep internetowy za handel... produktami Sony sprowadzanymi z Japonii (w chwili sprzedaży nie były w ogóle obecne na rynku brytyjskim). W oficjalnym uzasadnieniu podali, że przy wprowadzeniu nowych produktów na rynek chcieli wykorzystać "niecierpliwe wyczekiwanie konsumentów". Duże koncerny często lubią mieć kontrolę nad tym co, gdzie i za ile się sprzedaje.

O znanych markach dowiedziałem się również nieco przez doświadczenie - większość chińskich hurtowni (przynajmniej w Pekinie) sprzedaje telefony produkowane za granicą, nawet jeżeli ta sama firma ma fabryki w Chinach. Słyszałem, że tutejsze wewnętrzne cła zostały jakiś czas temu zlikwidowane, więc może to być świadoma polityka koncernów. Pozostaje skontaktować się bezpośrednio z fabrykami i samymi koncernami, ale póki co namierzyłem tylko Motorolę ;)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 07, 2007 7:15 pm 

Temat telefonów komórkowych to to rzeczywiście bardzo ciekawa rzecz . Jakiśc czas temu interesowałem się nią na prośbę znajomego i po kilku dniach stałem się specjalistą od wykrywania przekrętów (W tzw super cenach 99%) do tego stopnia że zaczeło mie to wciągać :) , oto kilka moich refleksji.
1. Telefon ma swoje ID więc zawsze kupujemy orginał chyba ze jest to przekręt więc wtedy nic nie dostajemy.
2. Chińczycy skupują uzywane komórki z całego świata póżniej je odświerzają "refubrished" wymieniają wszystkie plastiki itd , pakują w nowe pudełeczka i "heja" do klienta.
3. Jedno jest pewne - w Chinach nie znajdziemy oszustów co w Europie czy nawet w Afryce.
Jak kupować ?!
-Wystarczy poprosić o dokładny adres i dane firmy ( najlepiej powiedziec że po towar podjedziemy sami (EUROPA)- wtedy oszust na pewno skończy z nami rozmawiac).
-Poprosić o podanie konta firmowego - WIększość oszustów proponuje wysłanie towaru po otrzynaniu wpłaty by WU etc.
-I najważniejsze - Jeżeli ktoś myśli że telefon wartości 500USD kupi za 200 to spokojnie może te pieniążki wydać w NIGHT CLUB-ie . ZAROBEK TAKI SAM A ILE PRZYJEMNOŚCI WIĘCEJ :D .

Tytuł: ..
PostNapisane: Wt wrz 25, 2007 7:15 pm 

Artur, masz rację.
Jest bardzo dużo oszustów którzy podszywają się pod firmy.
Ostatnio do firmy dotarł kontener od firmy "sigma". Wyszukałem w internecie, podczas sprawdzania w google - wyskakuje jako oszust.
Nie zawsze wiemy z kim piszemy. Certyfikat rejestracji można ściągnąc w necie za odpłatą.
Większość chińczyków używa jednak darmowych skrzynek.

Strefa czasowa: UTC + 1