Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr sie 21, 2019 1:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 15, 2009 3:26 am 

Pani Cleopatro7 moze juz dosyc tego śledztwa. W Polsce nie ma obowiazku podawania NIP-ow, KRS-ow na swoich stronach internetowych, robia to tylko spolki Skarbu Panstwa, Spolki Akcyjne w większości notowane na gieldzie i robia to niezobligowani prawem. Ja rowniez nie mam na stronie swojej firmy tych danych, ale na zyczenie każdego klienta natychmiast wysylam skany dokumentow, ktore latwo mozna zweryfikowac w odpowiednim polskich czy chinskim urzedzie.

Tak wiec jesli planowala Pani wspolprace z firma Pana Karola wystarczylo poprosic go o te dane i zapewne otrzymalaby je Pani natychmiast. Jesli jednak woli sie Pani bawic w detektywa, to jednak wczesniej musi Pani podszkolic swoj warsztat. Otoz wystarczy 5 minut na googlach i jeden telefon do sadu, aby dowiedziec sie, ze Sinco to spolka z o.o. z siedziba w Łodzi o numerze KRS 0000159968, zarejestrowana w Sadzie Rejonowym dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi XX Wydział Gospodarczy. To tyle jesli chodzi o Polske. W sprawie Chin, nie wiem czy Biuro w Chinach jest zarejestrowanym przedstawicielstwem firmy Sinco, ale bedac klientem tej firmy zapewne poprosilbym o przedstawienie odpowiednich dokumentow i zweryfikowalbym to w Chinach w jedno popołudnie.

Skupie sie jednak na podawanych przez Pania z uporem maniaka firmach działających przy podobnym co przedstawicielstwo firmy Sinco adresie przy Shanghai Mart, No. 2299, Yan'an Road. Niestety aby kogos atakowac trzeba posiąsc elementarna wiedze na temat chinskich realiow. Otoz Szanghaj Mart to podobny do wielu takich miejsc w Chinach biurowiec, gdzie na 11 kondygnacjach jest ulokowanych ponad 2000 firm i ich showroomow plus do tego jeszcze 30 pietrowy Office Tower. Akurat Shanghai Mart dobrze mi jest znany poniewaz biuro wynajmuje tam jeden z moich chinskich przyjaciol i odwiedzilem tam go kilka razy. Tak wiec na 3 i 4 pietrze mamy firmy z brany tekstylnej, wyzej chyba gifty, materialy itp. Na 10 i 11 pietrze siedziby swoje maja firmy zajmujace sie szerokopojetym handlem miedzynarodowym. Prosze wiec sprawdzic na jakich pietrach znajduja sie podawane przez Pania firmy a na jakim firma - przedstawicielstwo Sinco. Prosze pogladac stronke biurowca http://shanghaimart.kex168.com/en/index.asp , sprawdzic strukture organizacyjna, zadzwonic do service desku biurowca i zapytac o przedstawicielstwo firmy Sinco … a dopiero pozniej kogos atakowac.

Powtarzam nie twierdze czy firma Sinco ma przedstawicielstwo na 11 pietrze Shanghai Mart, jesli tak jest to zapewne, Pan Karol - gdy zostanie Pani jego klientem – bez problemu przedlozy Pani wszystkie dokumenty. Znajac Pani detektywistyczny instynkt latwo Pani je zweryfikuje w chinskich urzedach.

Piszac tego przydlugiego posta chodzi mi raczej o to, ze strasznie sie Pani w swoich oskarzeniach zagalopowala przedstawiajac dowody, ktore latwo mozna zweryfikowac i które calkowicie Pania kompromituja.

Nie zetknalem sie nigdy z firma w ktorej pracuje Pan Karol i pomimo, ze to moja konkurencja nie moge stac z boku, poniewaz podobnie jak Emerald nie znosze chamskich nie popartych prawdziwymi dowodami atakow. Dlatego moja dobra rada prosze już zamilknac w tej sprawie.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 15, 2009 12:41 pm 

DEL

Ostatnio edytowano Cz lut 11, 2016 12:18 pm przez K.Sinco, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 4:11 pm 

cleopatra7 napisał(a):
slavecky napisał(a):

IDIOTKA!

Slawomir Sejda
Director
Datalaw Ltd.
Shanghai, China
datalawltd@datalawltd.com

Telefon: +86 21 641 270 78
Telefon: +86 13 651 871 729

Dla mnie jeteś skończony slawecky.
Mnie wyzywasz od idiotek a sam kim jestes?- Ja wiem <WYMODEROWANO PRZEZ BIGCHINA> !!!

Prosty wyciąg z bazy whois wszytko mówi:

Whois Record

Registrant:
Datalaw Ltd
39 Weavers Brook
Cumberland Close
Halifax, West Yorkshire HX2 8NF
United Kingdom

Domain Name: DATALAWLTD.COM
Created on: 16-Nov-08
Expires on: 16-Nov-10
Last Updated on: 19-Nov-09

Administrative Contact:
Sejda, Slawomir
Datalaw Ltd
39 Weavers Brook
Cumberland Close
United Kingdom
+447727020582 Fax --

Technical Contact:
Sejda, Slawomir
Datalaw Ltd
39 Weavers Brook
Cumberland Close
United Kingdom
+447727020582 Fax --

Domain servers in listed order:
NS41.DOMAINCONTROL.COM
NS42.DOMAINCONTROL.COM

Zarejestrowaną spółką jest według bazy Companies House

DATA LAW LIMITED
ROOM 2.02
THE COTTON EXCHANGE BUILDING
OLD HALL STREET LIVERPOOL
MERSEYSIDE
L3 9LQ
Company No. 03502562

Podaje email jak ktoś chce sprawdzić
enquiries@companies-house.gov.uk

I w odpowiedzi na moje zapytanie czy mogą być ewentualnie dwie spólki o tej samej nazwie- otrzymałam:

Dear Sir / Madam,

Thank you for your email.

Unfortunately if a limited company is already using the name then you are unable to use it.

Yours faithfully,
Amanda Payne
Companies House Contact Centre
enquiries@companies-house.gov.uk

Tak więc jeśli zarejestrowaleś domene( no chyba tego sie nie chcesz wyprzeć)- to jest to twoja firma.
A jeśli nie jest to twoja firma, więc jakim prawem używasz podczas rejestracji domeny obcej nazwy firmy?

JESTEŚ ZWYKŁYM BEZCZELNYM <WYMODEROWANO PRZEZ BIGCHINA> I ŻYCZĘ CI POWTÓRKI Z PUB-u W HALIFAX(i dobrze wiesz o czym mówie).

Teraz każdy niech sobie sam oceni co ty reprezentujesz.

I nie zastawiaj się żoną- bo ona nie jest tutaj stroną tylko ty <WYMODEROWANO PRZEZ BIGCHINA> !

nawet nie bede tego komentowal...

a od mojego domu w wielkiej brytanii to wara... jak cie nie stac na dom to F%^&$ck OFF.

moje konta utrzymuja najlesze banki w europie.

Postaraj sie <WYMODEROWANO PRZEZ BIGCHINA> znalezc gdzie jest zarejestrowana spolka Datalaw Ltd.

...

szkoda mi twojego mozgu <WYMODEROWANO PRZEZ BIGCHINA>.

http://www.datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 5:39 pm 

niedlugo spotkamy sie w sadzie, cleopatera, rozmawiale juz na ten temat z bigchina.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 7:39 pm 

Tak, użytkownik slavecky napisał do nas w sprawie tego wątku. Proszę jednak nie łączyć dwóch spraw. BigChina nie ma nic wspólnego z tym, że ktoś chce kogoś do sądu podać.

Wymoderowałem w wielu miejscach ten wątek. Właściwie tyczyło się to dwóch użytkowników: cleopatra7 i slavecky. Obrażanie się stekiem wyzwisk nie leży w kanonie zachowań poważnych ludzi zajmujących się biznesem i nie będę tego na forum tolerował.

Wątek pozostawiam, gdyż jest ciekawym spojrzeniem na wiarygodność firm. Z jednej strony mamy zarzut i generalizację, że polscy pośrednicy nie mają zarejestrowanych firm w Chinach, a z drugiej strony, w dużej mierze, solidna, rzeczowa odpowiedź (dziękuję K.Sinco i dragon09 za trzymanie poziomu dyskusji).

Wątek jest ważny dla ludzi chcących importować z Chin i użytkownicy mogą na jego podstawie wyrobić sobie zdanie. Nie zgadzam się z jednym z postów, że wyłącznie złe. Jeśli ktoś umie czytać, to myślę, że wręcz odwrotnie. A ci co nie posiadli jeszcze tej elementarnej zdolności... cóż.. z takimi i tak chyba nikt interesów robić nie chce.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 11:27 pm 

Witam wszystkich czytających ten wątek jak i cytujących.

Nie ma to jak zapytać na forum tak jak to było w przypadku użytkownika cleopatra7 , że ma się 100 tyś i oczekuje się na pomysły.
Czyli ja to rozumiem tak.
Dziś dajesz pomysł a jutro ten ktoś ma cię gdzieś.
Uważam że większość poważnych uczciwych ludzi zajmujących się importem i pośrednictwem zorientowała się co jest na rzeczy.

I jak to przyszło na typowego Polaka lub Polkę zaczęło sie rzucanie mięsa na wszystkich, którzy po kilku mailach nie spełnili oczekiwań na zapytanie cleopatra7.

Jak wielkie było me zdziwienie,jakią to super operacyjną wiedzą na google operuje ta osoba.
Aż szkoda czasu rozpisywać się w temacie.

Powiem Pani że ja również miałem podobną sytuację . Posiadałem kapitał i chęć sprowadzania towarów z Chin.
Proszę wiedzieć że są dwie opcje importu.

- Import i kontakty z Chinami prowadzone samemu.
- Import przy pomocy osób które są na miejscu w Chinach.

Ja na ta chwilę całą przygodę z importem prowadzę sam. i nie obyło się bez kłód rzucanych pod nogi.

Nie wymienię po nicku czy imieniu osoby która bardzo mi pomogła w moim problemie ( a był on dość poważny ) ale mogę zdradzić że była to jedna z tych trzech których Pani obrzuca negatywami.

Sprawa zakończyła się pozytywnie.

Swoją postawą na forum pokazała Pani tylko jaką jest osobą.

Wręcz drażnią mnie osoby które tylko potrafią jak to się potocznie powiada jęzorem na około chlapać i mądrzyć się bez jakiejkolwiek wiedzy praktycznej.

Skoro jest Pani taką super agentką inwigilacji to po co Pani pośrednicy czy pomysły. Wszystko znajdzie Pani w necie. Pomysł w necie,
bilet Pani kupi w necie, Firmę sprawdzi też , na miejscu załatwi Pani wszystko w jeden dzień i na koniec na do widzenia powie.

I LOVE GOOGLE.
Znalazłam wszystko dzięki wam.

To forum jest źródłem wiedzy dla osób które chcą poważnie podejść do tematu importu, a nie czytania oszczerstw.

By móc o kimś wypowiadać jakiekolwiek zdanie należy taka osobę poznać, współpracować itd....

Panowie którzy trudnicie się pomocą w imporcie, tylko domyślam się ile macie maili z zapytaniami od wielkich importerów co to chcą sprowadzić po kartonie ( a w kartonie najlepiej 10 szt i mix ), no i oczywiście najlepiej prawie za darmo.
Żeby zarabiać trzeba też dać innym zarobić........

Dla wszystkich w Polsce Wesołych Świąt i bólu głowy 1 stycznia, a dla tych co w Chinach tez wszystkiego Naj Naj ale w lutym. zawsze możecie zrobic sobie Święta dwa razy .

Pablo

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 3:12 am 

Witam,

widze ze watek zrobil sie dosc dlugi i nie do konca zgodze sie z kazda wypowiedzia- gdyz niektore z nich odbiegaja calkowicie od tematu.

Jednak mysle iz bardzo dobrze ze powstal taki watek ktory uswiadamia ze nie tylko chinski partner jest tym ktorego nalezy sprawdzic.

Naturalnie znajda sie osoby ktorym to sie nie bedzie podobalo lub ktore czuja sie wrzucone do jednego worka- to mysle ze jesli nie maja sobie nic do zarzucenia moga spac spokojnie.

Jedynie poziom tego watku pozostawia troche do zyczenia- mozna mysle bylo to wszytko ujac normalnymi slowami.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 24, 2009 8:49 pm 

W dniu dzisiejszym tak chyba dla kazdego szczegolnym, rzeczywiscie przyznam, ze mnie ponioslo za co wszystkich uzytkownikow przepraszam.

Jednoczesnie, cleopatra7 zrozum jedna rzecz, spolka o tej samej nazwie nie moze byc zarejestrowana w jednym kraju i nie jest! Moja spolka nie jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, bo zaden sad by mi tej spolki nie zarejestrowal.

Domena zarejestrowana jest przeze mnie i jest to domena: www.datalawltd.com (nota bene mozesz sprawdzic gdzie domena jest hostowana) i prosze nie mylic w zaden sposob ani spolek, ani pojec.

W przeciwienstwie do Pani/Pana bo sam nie wiem po sposobie pisania kim Jestes i w przeciwienstwie do uzytkownika chello999 podpisuje sie swoja nazwa firmy i swoim nazwiskiem.

Najprosciej jest rzucac anonimowe pomowienia w stosunku do osob podpisujacych sie wszystkimi danymi.

Jak zachowalaby sie Pani czy Pan chello999, gdybym napisal, ze Wasze spolki zarejestrowane sa na przyklad w Nigerii?

Kazdy moj kontrahent przy wymianie dokumetow otrzymuje nasze dokumenty firmowe i nie stanowi to zadnej tajemnicy. Tym bardziej nie rozumiem motywu Pani postepowania.

Uwazam, ze macie jeden cel, dyskredytowanie firm, ktore moga stanowic dla Was konkurencje. Uscislajac, ja nie szukam klientow na BigChina, gdyz wiekszosc, czyli okolo 99% importerow nie jestesmy najnormalniej w stanie obsluzyc. W gre wchodza tutaj tylko i wylacznie wgledy finansowe, gdyz nie jestesmy w stanie w pelni obsluzyc klienta, ktory inwestuje mniejsze kwoty. Nie ma szans przeprowadzenia inspekcji w fabrykach, wizytacji i audytu przy ktotach na przyklad do 3000 USD.

Prosze nie traktowac mnie jako potencjalna konkurencje, gdyz my po prostu nie zajmujemy sie malymi zleceniami. Nie stac ani nas na to, ani naszych klientow, ktorzy ewentualnie musieliby zaplacic wiecej niz wynosza nasze stawki.

Do tematu wlaczyl sie pablo77, z tym czlowiekiem nie lacza mnie zadne stosunki biznesowe poza czysto przyjacielskimi. Pawel jest osoba, ktora nas dobrze zna, za kazdym razem kiedy przylatuje do Shanghaiu spotykamy sie razem i nie musimy robic interesow. Jesli w jakikolwiek sposob potrzebuje naszej pomocy to ja otrzymuje i otrzyma, niezaleznie czy jest to zwykle tlumaczenie czy pomoc innego rodaju.

Ze swojej strony uwazam ten watek za zakonczony, mam nadzieje, ze podobne pomowienia i nieprawdziwe informacje nie pojawia sie wiecej pod moim adresem.

W dniu dzisiejszym Zycze Wszystkim Wesolych i Szczesliwych Swiat Bozego Narodzenia oraz duzo szampana na Sylwestra.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 6:05 pm 

pablo77 napisał(a):
Nie wymienię po nicku czy imieniu osoby która bardzo mi pomogła w moim problemie ( a był on dość poważny ) ale mogę zdradzić że była to jedna z tych trzech których Pani obrzuca negatywami.

Pablo

pablo77 napisał(a):
Witajcie .
Czy ktoś może podać wg jakiego wzoru oblicza się CBM.

Proszę o info jeżeli nie jest to dla kogoś problemem i wielka tajemnicą

Pozdrawiam

Pablo
Pablo

Jeśli potrzebował Pan takiej pomocy jak w tym poście powyżej
http://www.forum.bigchina.pl/viewtopic. ... ight=#9769
to bardzo mi Pana szkoda i całej Pańskiej wypowiedzi też.
Darowała bym sobie udzielanie się jeśli nie zapoznał się Pan z tematem lub pisze posty wyłącznie by pomóc koledze.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 6:43 pm 

Do slawecky i K.SINCO.

Jedno na zakończenie już tego tematu tylko powiem, że żadną waszą wypowiedzią nie udowodniliście prowadzenia legalnej działalnosci w Chinach.
<WYMODEROWANO PRZEZ BIGCHINA>

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 7:29 pm 

DEL

Ostatnio edytowano Cz lut 11, 2016 12:19 pm przez K.Sinco, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 4:05 pm 

.

Ostatnio edytowano Cz sty 07, 2010 4:20 pm przez cleopatra7, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 4:15 pm 

K.Sinco napisał(a):
Post zgłoszony do moderatora, Michała Łebkowskiego.

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

Ja myślę iż lepiej byłoby gdyby Pan opublikował informacje o firmie w której Pan pracuje. Nie wymagam żadnych tajnych raportów a wystarczy np. numer licencji. Każdy kontrahent może wówczas sprawdzić czy firma ma prawo do prowadzenia działalności i jednocześnie czy może być stroną w razie sporu z chińskim dostawcą.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 7:04 pm 

DEL

Ostatnio edytowano Cz lut 11, 2016 12:19 pm przez K.Sinco, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: N sty 10, 2010 9:31 am 

A ja uwazam ze kazdy ma prawo do tego na forum i wcale nie musi publikowac swoich danych- Pan reklamuje swoje uslugi i to wystarczy aby zadac uwiarygodnienia Panskiej reklamy.

Prowadzenie czy rejestracja firmy w Polsce to nie to samo co w Chinach i dlugo jeszcze nie pozwala na swiadczenie usulug na terenie innego kraju- w tym przypadku Chin.

Mysle ze faktycznie powinien Pan udowodnic swoja racje w innym przypadku kazdy odniesie zle wrazenie.
Firma rzetelna i ceniaca sie nie ma nic do ukrycia- w Pana przypadku nikt nie zna powodow dlaczego Pan kryje te informacje.
Pana postawa zle wrozy.

Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1