Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Cz paź 29, 2020 9:06 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 31, 2008 9:33 am 

Szukam kogoś kto chciałby zainwestować razem ze mna w kontener. Ja w tej chwili włożyłem 30 000 zł, ale to za mało potrzeba ok. 100 000 zł. Mam kolegę polaka w Chinach, który wszystko potrafi dla mnie znaleźć. Mi chodzi o odzież. Kolega wszystko znajdzie i wynegocjuje cenę tylko potrzebujemy kogos zeby sie dorzucił do kontenera, w tedy jest duzo taniej.

Proszę o kontakt 607 842 759

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 01, 2008 4:45 pm 

Aha w poprzednich postach pisałeś że dorobiłeś się tego i tego, pomożesz zorganizować podróż do chin, a tutaj piszesz że potrzebujesz kogoś kto dorzuci się do kontenera a nie podajesz konkretnej oferty, zorganizować pieniądze, nawet bardzoooo(pojęcie względne) dużo ale po co jak tak na prawdę nie wykazujesz się na forum żadną wiedzą dotyczącą importu, wszystko załatwia Twój człowiek tam...

EDIT

Nie Kwi 13, 2008 8:53 am - tego dnia zadałeś pierwsze pytanie na forum dotyczące importu, czy w tak krótkim czasie nauczyłeś się tyle żeby pomagać innym? Nie wieże w to, są ludzie którzy bardzo, bardzo szybko się uczą ale nie aż tak, nie aż tak że w 4mc, ludzie się tak szybko nie rozwijają...

Tytuł:
PostNapisane: So sie 02, 2008 8:31 pm 

Niestety bialymaly ma wiele racji w tym co pisze. Zalales chlopie cale forum ofertami pomocy odgrzebujac watki z 2007 roku i troszeczke te twoje wpisy potwierdzaja, ze jestes malo wiarygodny, przykladowo piszesz:

"mam w Guandzhou wspólnika i przyjaciela z własną fabryką odzieży i bielizny. Codziennie utrzymujemy kontakt."
Jesli to taki wielki przyjaciel i wspolnik to niech da ci kontener z 60 dniowym terminem platnosci i sprawa zalatwiona, nie bedziesz musial nikogo sie prosic. Wysylasz do Polski, sprzedajesz goracy towar i masz na zaplate zadluzen. Dobra chinska fabryka moze postarac sie o praktycznie zerowy 90 dniowy kredyt obrotowy, wiec twoj przyjaciel nie poczuje tego obiazenia. Jesli handlujesz z twoim przyjacielem juz kilka lat i do tego ma on wlasna fabryke, na 100% na to pojdzie, zaproponuj mu to.

w innym wpisie:

"Mój przyjaciel i wspólnik w Chinach potrafi wynegocjować super ceny i naprawdę najlepszej jakosci towar - niekoniecznie zamawiając od razu duże ilości."
To jak to jest naprawde. Tutaj namawiasz na caly kontener, a sam ludziom piszesz na tym forum, ze niekoniecznie trzeba zamawiac duze ilosci. Ilosc, a raczej wielkosc zamowienia, robi w Chinach dobra cene i wydaje mi sie, ze chyba wpadles na to kilka dni temu.

w jeszcze innym miejscu czytam:

"W tym momencie mam firme w polsce i stałe przedstawicielstwo w Chinach i sam moge zaoferować pomoc."
Powtarzasz co chwila ze masz stałe przedstawicielstwo w Chinach. Chcialbym zapytac, czy to jest twoja firma (czyli firma zagraniczna zarejestrowana w Chinach), czy joint-venture, czy moze twoj Chinczyk ma chinska firemke, a moze to fabryka twojego przyjaciela, jest rowniez twoim przedstawicielstwem??? Mnie interesuje jedno, czy twoje przedstawicielstwo w Chinach ma licencje eksportowa, czy wystawisz fakture i czy będziesz widnial na B/L oraz fakturze jako sprzedajacy???
Moglbys podzielic sie zwrotem Vatu z kupujacym, jesli wiesz co mam na mysli :). Generalnie utrzymujesz dwa biura w Polsce i w Chinach a nie masz kasy na lichy jeden kontener z ciuchami ??? dla mnie to dziwne...

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 06, 2008 9:41 am 

Cóż mogę napisać.. Przede wszystkim nigdy nie pisałem, że dorobiłem się tego lub tamtego. Konkretna oferta miała być przedstawiana, gdyby ktoś do mnie napisał. Tak w tak krótkim czasie ja sam nauczyłem się wiele. Wcześniej pracowałem w urzędach i ta wiedza bardzo mi pomogła. Tak macie rację w tak krótkim czasie było by bardzo trudno się nauczyć wszystkiego, ale ja nie jestem sam. Rzeczywiście mam kolegę, który w Chinach działa od dawna, tylko zajmował się trochę inną branżą niż odzież. Były to m.in meble. Mieliśmy kilka wątpliwości i stąd moje pytanie na Big China. I w tym macie rację, że można towar wziąć na "kredyt" na taki lub inny okres karencji, ale ja z natury rzeczy nie lubię kredytów. Oczywiście mój kolega mógłby to wszystko załatwić, ale różnie jest ze zbytem na pewno sami o tym wiecie. Są różne trendy, moda itd. Jeżeli chodzi o kontener to sprawa jest już nieaktualna, bo znalazłem inne osoby, które nie kwestionowały mojej "wiarygodności". Oczywiście podtrzymuję to co napisałem, że aby cena była atrakcyjna niekoniecznie należy zamawiać duże ilości. Jeżeli ktoś jest na miejscu w Chinach i zna szereg osób z którymi handluje nawet przy małych ilościach wynegocjuje lepszą cenę niż przez Internet. Przy dużych ilościach cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Stałe przedstawicielstwo to także prawda. W tym momencie prowadzę firmę w Polsce a kolega w Chinach. Wszelkie faktury, licencje eksportowe załatwia jego firma, która załatwia wszystko dla mojej firmy. W niedługim czasie połączymy nasze firmy w całość - to wymaga jeszcze załatwienia kilku spraw prawnych. Definicję przedstawicielstwa zawiera kodeks cywilny i na tej podstawie działamy. Myślę, że wyjaśniłem wszystko a nie mam żadnego formalnego obowiązku do takiego tłumaczenia się.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 11, 2008 8:56 am 

mario71 napisał(a):
Cóż mogę napisać.. Przede wszystkim nigdy nie pisałem, że dorobiłem się tego lub tamtego. Konkretna oferta miała być przedstawiana, gdyby ktoś do mnie napisał. Tak w tak krótkim czasie ja sam nauczyłem się wiele. Wcześniej pracowałem w urzędach i ta wiedza bardzo mi pomogła. Tak macie rację w tak krótkim czasie było by bardzo trudno się nauczyć wszystkiego, ale ja nie jestem sam. Rzeczywiście mam kolegę, który w Chinach działa od dawna, tylko zajmował się trochę inną branżą niż odzież. Były to m.in meble. Mieliśmy kilka wątpliwości i stąd moje pytanie na Big China. I w tym macie rację, że można towar wziąć na "kredyt" na taki lub inny okres karencji, ale ja z natury rzeczy nie lubię kredytów. Oczywiście mój kolega mógłby to wszystko załatwić, ale różnie jest ze zbytem na pewno sami o tym wiecie. Są różne trendy, moda itd. Jeżeli chodzi o kontener to sprawa jest już nieaktualna, bo znalazłem inne osoby, które nie kwestionowały mojej "wiarygodności". Oczywiście podtrzymuję to co napisałem, że aby cena była atrakcyjna niekoniecznie należy zamawiać duże ilości. Jeżeli ktoś jest na miejscu w Chinach i zna szereg osób z którymi handluje nawet przy małych ilościach wynegocjuje lepszą cenę niż przez Internet. Przy dużych ilościach cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Stałe przedstawicielstwo to także prawda. W tym momencie prowadzę firmę w Polsce a kolega w Chinach. Wszelkie faktury, licencje eksportowe załatwia jego firma, która załatwia wszystko dla mojej firmy. W niedługim czasie połączymy nasze firmy w całość - to wymaga jeszcze załatwienia kilku spraw prawnych. Definicję przedstawicielstwa zawiera kodeks cywilny i na tej podstawie działamy. Myślę, że wyjaśniłem wszystko a nie mam żadnego formalnego obowiązku do takiego tłumaczenia się.

Witam,
Mario - nie lubisz kredytów, tu: otrzymania towaru, z odroczonym terminem płatności? :shock:

Dragon09 - w Chinach, faktycznie tak łatwo o kredyt obrotowy?? Podejrzewam, że jednak to bardziej w Twojej branży- maszyny itp? Może napiszesz coś więcej? Mnie interesują artykuły reklamowe, biżuteria itp

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 11, 2008 5:47 pm 

Do Darka
Nie napisalem, ze w Chinach mozna dostac latwo kredyt obrotowy. A "Dobra chinska fabryka moze postarac sie o praktycznie zerowy 90 dniowy kredyt obrotowy, wiec twoj przyjaciel nie poczuje tego obiazenia." Dobra fabryka, czy firma w tym rozumieniu to firma ktora dziala na rynku kilka lat, ma nienaganna historie kredytowa, splaca wszystkie naleznosci (skarbowka etc). Oczywiscie chodzi o firme chinska, a nie polska. I najwazniejsza branza tutaj nie jest istotna, nie wazne czy to sa maszyny, reklamowki, ciuchy czy wykalaczki.

Praktycznie producent, ktory istnieje na rynku ponad 5 lat, ma podpisane umowy eksportowe i regularnie eksportuje czesc swojego produktu, bez problemu dostaje taki kredyt, a oprocentowanie jest po prostu smieszne. Oczywiscie on takie warunki moze zaproponowac poteznemu odbiorcy (niemieckie, czy francuskie firmy korzystaja z tego bardzo chetnie). Oczywiscie niekiedy polskim firmom wydaje sie, ze dla duzej chinskiej fabryki sa wielkim partnerem bo biora co miesiac jeden kontener ich produkcji, a rzeczywistosc wyglada tak ze zachodnie, czy amerykanskie firmy kupuja w tej samej fabryce kilka lub kilkadziesiat konternerow miesiecznie ...

Duzo zalezy rowniez od guanxi i od tego czy twoj chinski partner uwaza wspolpraca z toba, za tak wazna, ze bedzie chcial sie starac o taki kredyt. Oczywiscie chinska strona ponosi cale ryzyko tego przedsiewziecia, dlatego taka sytuacja ma miejsce, tylko przy bardzo bliskiej i dlugoletniej wspolpracy biznesowej. Mario napisal, ze ma przyjaciela, ktory jest wlascicielem fabryki, wiec o blizszej wspolpracy nie mozna marzyc i z kredytem nie powinno byc problemu.

Strefa czasowa: UTC + 1