Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr sie 21, 2019 2:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N paź 11, 2009 9:51 am 

Szanowni Państwo,
chętnie przystapię do współpracy w zakresie importu towarów - może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł :-), inne szczegóły do omówienia bezpośrednio z osobami zainteresowanymi.
pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: witam
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 7:43 pm 
Jakie masz doswiadczenie
Ile masz kpitalu
Na czym sie naprawde znasz
Mam wjecej jak 100 tematow na ktorych mozes podwoic alemusiz sie znac inczej nie trudno o straty
peter

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 28, 2009 3:53 am 

Do wszystkich forumowiczów ku przestrodze- pan Peter Calka to <WYMODEROWANO PRZEZ BIGCHINA>. Jak widze stały mechanizm działania- ode mnie również pobrał pieniądze "konieczne do rozpoczęcia współpracy", do współpracy nie doszło, a teraz twierdzi, że mam u niego długi. Odpowiedżcie sobie sami kto tak postępuje?

Zaznaczam, ze nic mnie nie łączy z Panem Korcylem, ale chętnie z nim porozmawiam. Nie wykluczam dołączenia się do pozwu.

Na zakończenie dla jasności - z Petera Calka żaden businessman.
To desperat potrzebujący pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb egzystencjalnych.
Manipulator.
Megaloman.
!!!<WYMODEROWANO PRZEZ BIGCHINA>!!!

Wkrótce- pełna wersja mojej historii ku przestrodze Was wszystkich.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 28, 2009 7:50 am 

Doswiadczemnie mam chyba dośc duże bo przez 10 lat prowadziłam usługowe składy celne, kapitał tez na poczatek napewno wystarczajacy :-) właściwie to chetnie zainwestuję oczywiście po sprawdzeniu wiarygodności partnera.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 28, 2009 10:56 am 

Ja jednak UCZCIWIE pozwolę sobie zauważyć, że taki styl prowadzenia biznesu i "pomysł" na import jest postawieniem sprawy na głowie.

Jeśli dobrze rozumiem, ma Pani pewne doświadczenie, jakąś sumę pieniędzy i oczekuje od innych podsunięcia pomysłu na działalność. Nie wróży to dobrze, bo jeśli potrzebuje Pani rzeczywistej pomocy w rozkręceniu importu to żadna szanująca się firma nie odezwie się do Pani z ofertą na ileś tam artykułów.
Tym bardziej, że mogą tym być rzeczy, których później Pani nie sprzeda, za to podsunięcie ich Pani może być po prostu bezczelną próbą zarobienia przez pośrednika.

Biznes, w którym kontrahent ma wiedzę tylko teoretyczną i nawet niewielki kapitał początkowy (np. 10 tys. USD), ale za to ciekawy pomysł i jest po gruntownej analizie rynku, na którym chce działać (a tego atutu Pani brakuje) jest klientem lepiej rokującym, bo wie czego chce.

Podsumowując, radzę rozejrzeć się wokół siebie, znaleźć mało zagospodarowaną niszę i wtedy się odezwać - z chęcią pomożemy.

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 29, 2009 7:59 am 

Bardzo dziekuję za radę , właśnie sprawdzam co ewentualnie byłoby uzupełnieniem rynku ( czyli dokonuję analizy której brak wg Państwa), niestety ewentualny import nie jest moim jedynym zajęciem i dlatego własnie mozliwe jest podjecie współpracy z kimś kto zajmuje się bądź chce zajmować tylko tym może byc to również sposób dla osoby która kapitału nie ma aby móc rozpocząć własna działalność na zasadzie spółki celowej :-), nie jest to jednak wyznacznik mojego działania od którego jest ono uzależnione, co do pośredników to niestety również trzeba sprawdzic wszystko dokładnie i jest to konieczność przed podjeciem decyzji o współpracy, ja zazwyczaj pierwsze transakcje sprawdzam sama jednak wygodniej jest korzystac z pomocy na miejscu więc nie mówie pośrednikom nie oczekuję tylko uczciwości i staranności przy jasno okreslonych zasadach finansowych - to znacznie ułatwia działanie, jeszcze raz bardzo dziekuję za odpowiedź z uwagą zapoznam się z kolejnymi podpowiedziami z Państwa strony.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 26, 2009 8:16 pm 

emka506 napisał(a):
Bardzo dziekuję za radę , właśnie sprawdzam co ewentualnie byłoby uzupełnieniem rynku ( czyli dokonuję analizy której brak wg Państwa), niestety ewentualny import nie jest moim jedynym zajęciem i dlatego własnie mozliwe jest podjecie współpracy z kimś kto zajmuje się bądź chce zajmować tylko tym może byc to również sposób dla osoby która kapitału nie ma aby móc rozpocząć własna działalność na zasadzie spółki celowej :-), nie jest to jednak wyznacznik mojego działania od którego jest ono uzależnione, co do pośredników to niestety również trzeba sprawdzic wszystko dokładnie i jest to konieczność przed podjeciem decyzji o współpracy, ja zazwyczaj pierwsze transakcje sprawdzam sama jednak wygodniej jest korzystac z pomocy na miejscu więc nie mówie pośrednikom nie oczekuję tylko uczciwości i staranności przy jasno okreslonych zasadach finansowych - to znacznie ułatwia działanie, jeszcze raz bardzo dziekuję za odpowiedź z uwagą zapoznam się z kolejnymi podpowiedziami z Państwa strony.

W Chinach jest kilka osob trudniacych sie branza eksportowa, praktycznie kazda z tych osob bedacych wlascicielami ma zarejestrowana spolke, przedstawiciele rowniez. Moge powiedziec Pani jedno, nie musi Pani obawiac sie zadnej z tych osob, gdyz Polacy mieszkajacy w Chinach w ptrzeciwienstwie do Chinczykow maja bardzo duzo do stracenia na potencjalnym oszustwie. Jesli znajdzie Pani jakiegokolwiek Polaka zajmujacego sie zawodowo biznesem w Chinach moze Pani byc pewna, ze zostanie Pani obsluzona z nalezyta starannoscia i zaden z rodakow Pani nie oszuka. Nam nie zalezy na tym zeby kogos oszukac, a potem nie moc wrocic do kraju. Troche pomyslunku przy tym co sie robi.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 27, 2009 6:10 pm 

slawecky napisał(a):
W Chinach jest kilka osob trudniacych sie branza eksportowa, praktycznie kazda z tych osob bedacych wlascicielami ma zarejestrowana spolke, przedstawiciele rowniez. Moge powiedziec Pani jedno, nie musi Pani obawiac sie zadnej z tych osob, gdyz Polacy mieszkajacy w Chinach w ptrzeciwienstwie do Chinczykow maja bardzo duzo do stracenia na potencjalnym oszustwie. Jesli znajdzie Pani jakiegokolwiek Polaka zajmujacego sie zawodowo biznesem w Chinach moze Pani byc pewna, ze zostanie Pani obsluzona z nalezyta starannoscia i zaden z rodakow Pani nie oszuka. Nam nie zalezy na tym zeby kogos oszukac, a potem nie moc wrocic do kraju. Troche pomyslunku przy tym co sie robi.
Shanghai, China

Telefon: +86 21 641 270 78
Telefon: +86 13 651 871 729

Tu się nie zgodzę z przedmówcą.

Mało jaki lub żaden rodak tutaj na forum nie posiada legalnie działającej działalności gospodarczej w Chinach- i pan p.slawecky tez nie- wiec proszę nie zmyślać. Pana firma jest zarejestrowana w Wlk. Brytanii i co najwyżej w Chinach ma Pan biuro reprezentacyjne- bez prawa do działania na ryku chińskim co wyklucza jakąkolwiek odpowiedzialność.
Szukałam również kontaktu tutaj na forum- chcąc rozpocząć import z Chin, jednak udało mi sie to dopiero na jednym z zagranicznych portali.
Jeden z pośredników posiadał zarówno legalnie działającą firmę w Chinach oraz w Europie.
Możliwe jest iż są osoby z którymi można współpracować tutaj na forum ale trzeba jak pokazuje sprawa p. Calki- uważać.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 30, 2009 8:37 am 

Sznowni Przedmówcy,

bardzo interesuja mnie opinie o współpracy min z P. Całka - niestety nie wiem nic o "sprawie" jak i z P. Slaveckim który zaproponował pomoc w obsłudze inportu.
Bardzo proszę o informacje, i kontakty do sprawdzonych posredników.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 30, 2009 11:12 am 

Jako że już wcześniej udzielałem się w tym wątku, pozwolę sobie odpowiedzieć również teraz.

Czy naprawdę sądzi Pani, że otrzyma gdziekolwiek w internecie rzetelne informacje na temat pośredników? Nie naciągane, nie obraźliwe?
Zarówno Peter, jak i Sławek to konkurencja.

Radzę sprawdzić namacalne referencje, napisać do obu (zresztą swoją pomoc też polecam), sprawdzić z kim kontakt idzie gładko, jakie warunki oferuje, itp.

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

Ostatnio edytowano Cz lut 11, 2016 12:06 pm przez K.Sinco, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 30, 2009 11:57 am 

cleopatra7 napisał(a):
slawecky napisał(a):
Shanghai, China

Mało jaki lub żaden rodak tutaj na forum nie posiada legalnie działającej działalności gospodarczej w Chinach- i pan p.slawecky tez nie- wiec proszę nie zmyślać. Pana firma jest zarejestrowana w Wlk. Brytanii i co najwyżej w Chinach ma Pan biuro reprezentacyjne- bez prawa do działania na ryku chińskim co wyklucza jakąkolwiek odpowiedzialność.
Szukałam również kontaktu tutaj na forum- chcąc rozpocząć import z Chin, jednak udało mi sie to dopiero na jednym z zagranicznych portali.
Jeden z pośredników posiadał zarówno legalnie działającą firmę w Chinach oraz w Europie.
Możliwe jest iż są osoby z którymi można współpracować tutaj na forum ale trzeba jak pokazuje sprawa p. Calki- uważać.

Przepraszam, prosze nie generalizowac i nie wkladac wszystkich do jednego wora. Nasza firma (prowadze firme z chinskim przyjacielem) dziala juz w Chinach wiele lat, placimy podatki, posiadamy prawa do eksportu oraz importu wielu towarow (licencje) i serdecznie zapraszam do wspolpracy powaznych kontrahentow.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 30, 2009 3:43 pm 

Witam,

to ja rowniez polecam swoje uslugi i zapraszam do wspolpracy.
Posiadamy zarejestrowana dzialalnosc w Chinach oraz partnerow w Polsce, Niemczech, Holandii i Anglii.

Pozdrwiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 3:27 am 

cleopatra7 napisał(a):
slawecky napisał(a):
Shanghai, China

Prosze o udokumenowanie faktu, ze firma ktora reprezentuje zarejestrowana jest w Wielkiej Brytanii. To jakas totalna bzdura, ktora Pani kleopatra wypisuje. Rejestr dla kazdego do wgladu!

Opowiada Pani bzdury nie znajac realiow tego rynku i spolek tu funkcjonujacych. Totalna prawna porazka, jest Pani posmiewiskiem w mich oczach wytykajac nasza wiarygodnosc. Wspolnie z zona, ktora jest obywatelem CHRL prowadzimy spolke i nie mamy przed naszymi klientami nic do ukrycia.

Jesli ma Pani problemy prosze sobioe zadzwonic do Slaskich Zakladow Zbozowych na przyklad i zapytac o referencje, nie wiem czy ta firma bedzie miala dla Pani czas zeby bawic sie takim zawracaniem dupy z Pani strony.

Wszystko co Pani napisala jest oszczerstwem i nie ma najmniejszej racji bytu!

Datalaw Ltd. Jest w pelni funkcjonalna i dzilajaca spolka, konto prowadzone jest przez najwiekszy bank angielski Barclays, ale spolka nie jest zarejestrowana w wielkiej Brytanii!!!

Prosze rowniez zaznajmomic sie z wiekszoscia rejestrowanych i funkcjonujacych spolek na rynku Chinskim. Gdyby Pani miala troszeczke prawnych informacji bylaby Pani w stanie stwierdzic, ze zaden obcopkrajowiec nie ma mozliwosci otwarcia spolki w Chinach za wyjatkiem spolki JV lub WOFE. Prosze poznac troche prawa rynku chinskiego.

<WYMODEROWANO PRZEZ BIGCHINA>!

Ostatnio edytowano Pt gru 11, 2009 3:41 am przez slavecky, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 3:54 am 

Odpowiedz mojej chinskiej zony jest nastepujaca:

slawek zostaw tych 'biednych' (i nie w sensie majetnosci - dla debili) ludzi, niech sobie zyja....

o mojej zonie mozecie poczytac w gazetach....

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 1:15 pm 

Przyznam, że wcześniej umknęła mi ta drażliwa część wypowiedzi cleopatry7.
Jest ona jawnie obraźliwa i nie mam, co do tego wątpliwości!

Zacznijmy od tego, że na forum nie ma przedstawicieli WSZYSTKICH firm pośredniczących w handlu z Chinami, a ci, co są często kryją się za loginami, co uniemożliwia kontrolę nad tym, kogo i co sobą reprezentują.

Rynek tych usług jest całkiem bogaty, ale niejednolity. O tym założę może nowy wątek, bo warto działać na rzecz przejrzystości naszej działalności.

Ale przez to, że nie ma tutaj wszystkich, NIE MOŻNA tak generalizować.

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

Ostatnio edytowano Cz lut 11, 2016 12:07 pm przez K.Sinco, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1