Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest So sie 24, 2019 9:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 6:25 pm 

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam małe pytanie. Chcę sprowadzić z Chin pendrive'y na firmę. W sumie mała ilość bo 30 sztuk ale chce je rozprowadzić wśród znajomych a kilka jako reklamówki.

Pisałem do EMS czy jest możliwość aby wypisali mi dokument SAD, bo byłyby one wysyłane właśnie przez tą firmę.
A w odpowiedzi otrzymałem coś takiego:

Szanowny Panie,

Przesyłka nadawana w Chinach przyjmowana jest do realizacji na zasadach i
warunkach obowiązujących u operatora pocztowego w Chinach.
Przesyłka po dotarciu do Polski zostanie skierowana do urzędu celnego i po
dokonaniu odprawy celnej przekazana zostanie do obrotu pocztowego. Wymagane
dokumenty winien wypełnić i dołączyć nadawca.

Z poważaniem,
Exxxxx Lxxxxx

Coś mi tu nie gra, bo z tego co tutaj na forum wyczytałem to SAD raczej na pewno nie wystawia chińczyk
:shock:
, więc albo ta babka chciała się mnie pozbyć albo ma małą wiedzę na ten temat.

Teraz zastanawiam się co mam jej odpisać...ogólnie to trochę zielony jestem, więc jeżeli można prosiłbym o poradę.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 12, 2011 4:21 pm 

Odpowiedż z polskiego EMS prawidłowa.Dostarczając wymagane dokumenty/do odprawy celnej/,przesyłka zostanie skierowana do odprawy celnej .SAD na tej podstawie powstanie w Polsce.Przecież kobietka nie napisała o chińskim SAD-zie.

PostNapisane: So lis 09, 2013 12:28 am 

Proszę o wybaczenie, że odkurzam stary wątek. Chciałbym jednak zadać jedno pytanie. Również jestem zielony i również czekam na przesyłkę EMS.

Marek Nowak napisał(a):
przesyłka zostanie skierowana do odprawy celnej .SAD na tej podstawie powstanie w Polsce.
ale przez kogo SAD zostanie wypełniony? Zwłaszcza, jeżeli nie korzystam z żadnej agencji celnej. Czy poczta przyśle mi może prośbę o dostarczenie tego SAD (co oznacza, że musiałbym sam owy dokument wypełniać)?

PostNapisane: So lis 09, 2013 11:59 am 

Zatrudnij jakąs agencję celna w pobliżu gdzie dostarczą towar droga lotniczą, oni Ci wszystko wytłumacza od A do Z i bedziesz miał SAD i wszystko, jak nie znasz to Google Agencja celna + miasto

PostNapisane: So lis 09, 2013 2:03 pm 

Dziękuję za poświęcenie czasu, by odpowiedzieć.

O agencjach celnych wiem, czytałem. Pracę domową wykonałem. Ale nie chcę zatrudniać agencji. Moja paczka nie będzie wielka, do 30 sztuk niewielkich przedmiotów, co parę miesięcy. Nie chce mi się wierzyć, że nie dam radę sam odprawić takiej paczki. Przecież to nie tony do przewiezienia. Żadnego pozwolenia na to nie muszę mieć.

Ponowię więc pytanie, czy jeżeli czekam na paczkę EMS, to po przybyciu do Polski, kto wypełnia dokument SAD? Jeżeli jest to mój obowiązek, czy dostanę choćby na podanego maila prośbę o dostarczenie owego dokumentu?

Bardzo proszę, nie zwracajcie uwagi na niewielką ilość towaru, który sprowadzam. Jestem zmuszony do korzystania z odlewni w Chinach i nic nie poradzę, że moje marne 30 produktów już zalicza się do importu. A więcej nie potrzebuję.

PostNapisane: So lis 09, 2013 2:27 pm 

Ile ta Twoja paczka jest warta? Pytam bo usługi agencji powinny być zawsze pomijalnie małe - my tak przynajmniej to kalkulujemy.
Z tego co czytałem gdzie indziej na forum to chyba EMS może Ci to odprawić.
A w ogóle to nie możesz pocztę zapytać? Nie będzie szybciej?

Osobiście to samemu - nie polecam. Szkoda czasu i być może kłopotów z uwagi na potencjalne pomyłki.
Albo jak już to zrobić raz z agencją, zobacz wszystko co gdzie wpisać i potem próbuj sam.

Tak czy siak - powodzenia.

Napisz w czym możemy Ci pomóc: biuro@layo.com.pl

PostNapisane: So lis 09, 2013 4:14 pm 

Wartość paczki, to 1970 USD + przesyłka 130 USD. Rozumiem, że bez wydatku na Agencję Celną się jednak nie obejdzie? Aż tak łatwo o pomyłkę w samodzielnym wypełnianiu dokumentów?

PostNapisane: So lis 09, 2013 7:08 pm 

Kolekcjoner napisał(a):
Wartość paczki, to 1970 USD + przesyłka 130 USD. Rozumiem, że bez wydatku na Agencję Celną się jednak nie obejdzie? Aż tak łatwo o pomyłkę w samodzielnym wypełnianiu dokumentów?

To nie są jakieś olbrzymie koszta.

PostNapisane: Pn lis 11, 2013 9:46 am 

Kolekcjoner napisał(a):

Kupujesz 30 produktów za prawie 6000 złotych. Wychodzi 200 PLN za sztukę w zakupie. Po ile planujesz sprzedawać? Strzelam, że jakieś 30 - 50% narzutu sobie zrobisz. Załóżmy, że cena sprzedaży będzie 250 złotych. Mamy 1500 do przodu. Faktem jest, że z tego np. 150 za usługi agencji to aż 10% ale przecież wystarczy zrobić cenę 255 albo 259 i już się tym nie przejmować. NAJWAŻNIEJSZA JEST SPRZEDAŻ w możliwie najwyższej cenie! I możliwie krótkiej jednostce czasu.
Jak będzie dobrze szła Ci sprzedaż to przy drugim, trzecim zamówieniu nie będziesz miał czasu i chęci myśleć o jakimś pisaniu Sadów.

Napisz w czym możemy Ci pomóc: biuro@layo.com.pl

PostNapisane: Pn lis 11, 2013 11:36 am 

Towar jest już opłacony przez moich klientów. Za jedną sztukę dostaję trochę powyżej 1000pln.

Nie podoba mi się fakt dodatkowej współpracy z agencją celną, wolałbym zająć sie wszystkim sam. Ale z tego, co poczytałem o tym SAD, to raczej będę zmuszony wynająć agencję do wypełnienia owego dokumentu.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

PostNapisane: Pn lis 18, 2013 12:50 pm 

Obecnie samemu jednorazowo raczej niewiele się zdziała : funkcjonują systemy elektroniczne , trzeba uzyskać do nich dostęp , mieć oprogramowanie , aktualizować je. Zgłoszenie celne nie polega na `wypisaniu` .. należy mieć świadomość, że to co napiszemy w zgłoszeniu może być zweryfyikowane za 5 lat ...a wtedy konsekwencje takich samodzielnie `pisanych` zgłoszeń nie dadzą się `wygumkować ` .. ale oczywiścię wszystkim ambitnym życzę powodzenia w samodzielnym zgłębianiu tajników prawa celnego :-)

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Pn lis 18, 2013 3:10 pm 

Wypisanie dokumentu odprawy celnej nie jest jakąś magiczną czynnością, ale nie twierdzę, że jest to jakoś super proste. T demonizowane przepisów prawa celnego też tylko "robi rynek" agencjom celnym.

Nie wiem czy w tej chwili można (chociaż jestem niemalże pewien, że tak) odprawiać w formie "papierowej"...

Ale - masz czas, wiedzę, program który wygeneruje stosownego xm'la - rób sam ;-)

Poza tym wypisanie SAD'u nie kończy tematu odprawy... Taki dokument musi przejść następujące "komórki" w UC:

- rejestracja (przyjmujący)
- analiza ryzyka
- kierownik zmiany
- kasa

Co czasami trwa nawet kilka godzin.

Moim zdaniem warto poświęcić 150~200 PLN choćby po to, żeby mieć święty spokój.

Jak napisał blueye, czas na weryfikację zgłoszenia po dokonanej odprawie to 5 lat.

Pozdrawiam
Paweł

PostNapisane: Pn lis 18, 2013 3:32 pm 

Pawel_seaoo napisał(a):
Nie wiem czy w tej chwili można (chociaż jestem niemalże pewien, że tak) odprawiać w formie "papierowej"...

Przejde sie na urzad, zrobie odpowiednie zdjecie i wrzuce ;)

PostNapisane: Pn lis 18, 2013 9:27 pm 

chodzilo mi o wersje tylko papierową bez towarzyszącego jej xml'a

PostNapisane: Wt lis 19, 2013 8:48 am 

Wersji papierowej ( tzn. starej formy ) nie ma.. jedynie w razie procedury awaryjnej ..ale to już osobna bajka .

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

Strefa czasowa: UTC + 1