Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So lis 01, 2014 5:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 09, 2008 7:26 pm 

Witam wszystkich.

Chcialem zamowic pol 20-to stopowego kontenera. Chinczycy oferuja mi EMS lub COSCO. Jak taki import wyglada w praktyce? Przyjdzie towar do Gdyni i co potem? Musze sam go odebrac i tam zrobic odprawe celna? Jak to najtaniej zrobic zeby mi przywiezli do Wroclawia?

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 11, 2008 12:08 am 

Informację o tym, że towar przypłynie przyśle agent. Towar będzie wyładowany i składowany na magazynie więc potem po odprawie trzeba zamówić firmę spedycyjną (polecam którąś z tych: http://www.bigchina.pl/asystent/transport/lista/0) i oni to zabiorą. Ew. można od razu ustalić w warunkach przewozowych, że np. EMS ma dostarczyć do firmy - wtedy nie trzeba się kompletnie niczym martwić - usługa door to door.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 11, 2008 12:40 am 

Gdynie odradzam. Po pierwsze celnicy wymagaja dziwnych dokumentow, po drugie podczas rozformowania kontenera czasami gina rzeczy, przynajmniej ja mialem takie doswiadczenia, albo po prostu ulegaja uszkodzeniu. Ubezpieczenie oczywiscie pokrywa czesc strat, ale czasami trwa to miesiace.

Polecam natomiast Hamburg i firmy transportowe ktore zajmuja sie drobnica kontenerowa.
Moga towar dostarczyc nawet do domu oczywiscie po odprawieniu go w Hamburgu.

Zero komplikacji, szybkosc - czasami mozna zaoszczedzic 10 dni na transporcie, bo jak wiadomo wszytkie kontenery plyna do Hamburga rowniez te do Gdynia z tymze w Hamburgu te do Gdynia sa wypakowywane i czekaja na statek do Gdynii, czasami tydzien.

Mozna wynajac spokojnie pol kontenera, zazwyczaj placi sie za metr kubiczny towaru jesli nie przekracza on okreslonego tonazu. W zwiazku z tym pol kontenera 20F to bedzie okolo 13m3.

Zdarzaja sie jednak przypadki, ze firma transpotowa nasz np delikatny towar zapakuje do kontenera razem z ciezkimi maszynami. W czasie drogi roznie bywa (kontenerami rzucaja podczas przeladunkow) i mozna sobie zniszczyc swoje cargo. Po prostu trzeba wybrac dobrego spedytora, metoda prob i bledow. Ja przez ponad 8 lat korzystalem z trzech takich firm i tylko z pierwszej nie bylem zadowolony bo dwa razy dostalem zniszczony towar. Teraz juz nie mam tego klopotu, bo mam partnerow sprawdzonych podczas wieloletniej wspolpracy, ale trzeba troszeczke szczescie no i za soba lata doswiadczen.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 11, 2008 2:04 pm 

A moglbym dostac namiary na takiego sprawdzonego spedytora?

Pozdrawiam i dziekiuje za odpowiedz.

Strefa czasowa: UTC + 1