Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Śr lip 15, 2020 12:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 9:01 am 

[b]Witam serdecznie wszystkich.

Chciałbym was bardzo prosić o pomoc i porady co mogę zrobić, gdyż od dłuższego już czasu mam problemy z towarem ( ok 200szt tunerów DVB-T). Na początku były problemy odnośnie oznakowania DVB-T co wiąże się z brakiem licencji. Towar został zatrzymany na okres 3 dni, a sprawa została zgłoszona przez UC do właściciela znaku. Właściciel znaku miał 3 dni na oddzew w tej sprawie, lecz się nie zgłosił tak więc sprawa ta została zamknięta. Myślałem że wszystko będzie już w porządku i w końcu odzyskam towar, lecz tu następne rozczarowanie. UC stwierdził, że cena widniejąca na CI jest nie do przyjęcia i zażądał przedstawienia: korespondencji z kontrahentem, oryginałów dokumentów bankowych, dokumentów ubezpieczeniowych itp. Problem jest w tym iż przelew był dokonany na konto kontrahenta przelewem ponad miesiąc temu poprzez przekaz, którego nie posiadam:( korespondencja z kontrahentem została usunięta z powodu przeinstalowania systemu:( Nie jestem w stanie udowodnić UC iż zakupiłem towar po cenie, która widnieje na CI. Posiadam jedynie CI, oraz PI:( Bardzo proszę o pomoc co ja mogę teraz zrobić?? Towar zalega już prawie miesiąc w UC, a ja nie wiem co zrobić:([/b]

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 11:13 am 

to przedstaw im na piśmie to o czym piszesz, innego wyjścia nie widze

PostNapisane: So lis 05, 2011 2:16 am 

ImportService napisał(a):
[b]Witam serdecznie wszystkich.

Chciałbym was bardzo prosić o pomoc i porady co mogę zrobić, gdyż od dłuższego już czasu mam problemy z towarem ( ok 200szt tunerów DVB-T). Na początku były problemy odnośnie oznakowania DVB-T co wiąże się z brakiem licencji. Towar został zatrzymany na okres 3 dni, a sprawa została zgłoszona przez UC do właściciela znaku. Właściciel znaku miał 3 dni na oddzew w tej sprawie, lecz się nie zgłosił tak więc sprawa ta została zamknięta. Myślałem że wszystko będzie już w porządku i w końcu odzyskam towar, lecz tu następne rozczarowanie. UC stwierdził, że cena widniejąca na CI jest nie do przyjęcia i zażądał przedstawienia: korespondencji z kontrahentem, oryginałów dokumentów bankowych, dokumentów ubezpieczeniowych itp. Problem jest w tym iż przelew był dokonany na konto kontrahenta przelewem ponad miesiąc temu poprzez przekaz, którego nie posiadam:( korespondencja z kontrahentem została usunięta z powodu przeinstalowania systemu:( Nie jestem w stanie udowodnić UC iż zakupiłem towar po cenie, która widnieje na CI. Posiadam jedynie CI, oraz PI:( Bardzo proszę o pomoc co ja mogę teraz zrobić?? Towar zalega już prawie miesiąc w UC, a ja nie wiem co zrobić:([/b]

Wyjasnienie.

Jesli sa jakies problemy my chetnie piszemy wyjasnienia dla naszych klientow. Urzad Celny zawsze to rozumie i przyjmuje do wiadomosci nasze pisma po czym zwalnia towar. Mamy ta przewage, ze jestesmy w Chinach i ja jestem w stanie pisac po polsku.

W ciagu ponad 5 lat dzialalnosci naszej spolki taka sytuacja zdazyla sie tylko raz.

Napisz wyjasnienie.

Jesli to nie przejdzie to.... niestety.... klops. :)

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 8:47 pm 

Jesli towar jest w magazynie celnym i powiedziales ze dostarczysz jakies dokumenty to spoko . Ale najwazniejsze jesli urzad podwaza wartosc towaru to-po pierwsze dokonuje odprawy celnej pobiera zabezpieczenie celne od Ciebie za towar (ale zabezpieczenie od wartosci szacunkowej podwyzszonej ) I tak otrzymujesz sad sprawa idzie do postepowania celnego celem ustalenia wartosci celnej i mozesz handlowac towarem

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 28, 2011 8:56 pm 

Hmm trudna sytuacja.
Musisz pogadać z celnikami ale na spokojnie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 28, 2011 8:57 pm 

Zapomniałem dodać że w tym wypadku jak kolega up.
urząd celny zawyży wartość rynkową towaru i od tego obliczy wszystkie opłaty.
Wyniesie pana to na pewno więcej .
Ale wyjdzie pan na 0 albo i coś zarobi.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 10:32 am 

Bezprawie !!! Po pierwsze jesli towar co do znakow towarowych jest bezpieczny to urzad powinien Tobie zaproponowac wydanie towaru i dopuszczenie do obrotu pod zabezpieczenie celne . Wtedy masz towar u siebie a to jest najwazniejsze . Dziwne troszke ze po kilku dniach stwierdzili zanizona wartosc . Najczesciej jest tak ze w trakcie pierwszej odprawy weryfikujesie dokumenty i trowar . Co do zabezpieczenia celnego urzad okresla gorna wartosc towaru wylicza kwote zabezpieczenia czyli cła i podatku i towar obowiazkowo wydac . Sprawa powinna pojsc do postepowania celnego i tam juz z inteligentnymi celnikami mozesz rozmawiac . Dlatego ze musza podejsz do sprawy dokladnie i merytorycznie i wydac decyzje ktora moze byc zaskarzona z Twojej strony . Jeszcze co do wartosci jesli nie masz nic to powinno wystarczyc odrobina dobrej woli i napisac oswiadczenie . Swiadomy odp. karnej wynikajacej z art. 233 kk oswiadczam ze wartosc towaru wynosi tyle i tyle itd. Powodzenia

Tytuł:
PostNapisane: N lut 12, 2012 5:57 pm 

może spróbuj napisać do sprzedawcy i poproś o maile, które wymienialiście ze sobą.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 7:17 pm 

Dziękuję wszystkim za posty związane z tym tematem;)
Towar już dawno odebrałem, a z braku czasu dopiero teraz o tym piszę.
Odnośnie towaru który zatrzymali sprawa potoczyła się następująco:

Sprawa została zgłoszona do przedstawiciela znaku zastrzeżonego DVB-T (głównie chodziło o licencję SISVEL), lecz wydaje mi się to dziwne, gdyż jest to zbyt mała ilość towaru by była wymagana, a choć by nawet producent zawalił bo nie wysłał kilku sztuk w ,,giftboxach'', lecz w opakowaniach ze znakiem zastrzeżonym. I dlatego cały problem. Po kliku dniach już nie pamiętam ilu bodajże 3-4 dni (tyle miał właściciel czasu na odzew odnośnie licencji sisvel) nie odpowiedział, tak więc UC był zmuszony zwolnić towar.
Oczywiście naliczyli maksymalną wartość sprzętu od czego wyliczyli Cło i VAT do zapłaty (pobrali zabezpieczenie). Aktualnie jestem w trakcie wyjaśniania sprawy co wartości towaru. Wszystkie dokumenty jak i pisemne potwierdzenie wartości, łącznie z pieczątko i podpisem producenta dostarczyłem do UC.
Zobaczymy co będzie, czas pokaże.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję.

Strefa czasowa: UTC + 1