Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Pt sie 14, 2020 11:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 339 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 04, 2008 8:06 pm 

Witam,
importujemy mp3 i mp4 z chin i mamy problem poniewaz nasz towar zostal zatrzymany przez urzad celny w warszawie ze wzgledu na istnienie podejrzenia naruszenia praw patentowych MPEG Audio Licence.Towar zostal objety procedura dopuszczenia do obrotu.
mamy kilka pytan zwiazanych z zaistaniala sytuacja:
Czy wszystkie odtwarzacze importowane z chin musza posiadac licencje MPEG,czy ta licencje musi posiadac producent a takze importer?Jezeli ta licencja jest wymagana to jak mozna ja uzyskac?Udalo nam sie dowiedziec iz licencja ta jest wydawana przez stowarzyszenie SISVEL, z siedziba we Wloszech,czy mozna ta licencje takze uzyskac w Polsce,jezeli tak to jakie sa oplaty za uzyskanie takowej licencji?
Z gory dziekujemy za odpowiedz!!!
zalezy nam na czasie:)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 04, 2008 9:25 pm 

Licencja i certyfikaty to podstawa sprowadzajac z tamtad rzeczy ,papierd potwierdzajacy orginalnosc / licencje powinien posiadac producent

ale jest taki problem ( nie wiem moge sie mylic ) ze jesli to podrobki to napewno zadan firma europejska nie da licencji na to , one wlasnie sie chronia przed zalewaniem rynku podrobkami
Sadze ze masz duzy problem i najprawdopodbniej w najlepszym wypadku bedziesz miec tylko zaplacic za zniszczenie tego towaru

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 05, 2008 7:21 am 

Witam,
pdtwarzacze te nie sa podrobkam, sa to tzw: noname, bez zadnych nazw. Jezeli mozna wykupic taka licencje to gdzie to sie robi, prosze o odpowiedzi na pytania zadane powyzej, pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 05, 2008 3:41 pm 

Sprawa jest już dość stara. Nie będę odkrywał Ameryki i powtórzę za Digisonem - przedstawiciel Digison Polska pisał o tym na ich stronie w 2005 roku:

"Już od pewnego czasu importerzy urządzeń mp3 zobowiązani są do uiszczania opłaty licencyjnej za każdy odtwarzacz przywieziony do Europy/Polski. Mało który importer posiada jednak wiedzę o tym obowiązku. Czym jest Sisvel?

Technologia Audio MPEG jest chroniona przez cały pakiet patentów należących do wielu firm mających siedziby na całym świecie.
Jedną z najważniejszych licencji dla produktów odtwarzających mp3 jest licencja Sisvel (w Europie) i Audio MPEG (w USA).

Licencje te obejmują:

odtwarzacze mp3
zestawy satelitarne i zestawy obsługujące mpeg2
odtwarzacze dvd z obsługą mp3
urządzenia pda
karty dźwięku do komputerów
oprogramowanie kodujące i dekodujące sygnały audio
a także generalnie co do zasady cała technologia zgodna ze standardami ISO/IEC 11172-3 lub ISO/IEC 13818-3 (MPEG 1 i 2 2, Layer I, II, and III).
Produkty nie licencjonowane przez wyżej wymienione licencje to między innymi:

odtwarzacze CD, Video-CD i DVD nie posiadające funkcji kodowania i dekodowania utworów mp3
urządzenia do cyfrowej transmisji Audio (DAB - Digital Audio Broadcast)
oraz urządzenia telewizyjne należące do tzw. "Grand Alliance".
(Co nie oznacza, że produkty te nie podlegają innym opłatom licencyjnym. Standard CD i DVD podlega np. opłatom na rzecz Philips)
Większość polskich użytkowników mp3 a także – niestety – importerów odtwarzaczy nie ma świadomości istnienia obowiązku uiszczania opłat licencyjnych Sisvel. Tymczasem obowiązek ten istnieje i dotyczy wszystkich importerów.
Import produktów bez licencji grozi konfiskatą towarów lub w najlepszym wypadku zatrzymaniem kontenerów (lub przesyłek drobnicowych) w portach do czasu wyjaśnienia statusu opłaty licencyjnej."

Tu jest kontaktowa strona Sisvel - trzeba do nich napisać i się zapytać co i jak:
http://www.sisvel.com/contacts.asp

PostNapisane: So lis 22, 2008 1:00 am 

Witam,

mam podobny problem tylko z PenDrive-ami, dzwoniła do mnie kobieta z Agencji Celnej że firma od której je kupuje nie posiada tej licencji.

Czy sprawa równiez dotyczy sie PenDrive-ów, rozumiem odtwarzacze MP3, MP4 ale PenDrive-y ??

Jesli ktoś kto miał podobny problem może siepodzielic doświadczeniami to z góry dzieki.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So lis 22, 2008 12:54 pm 

a ile sztuk zamawiałeś?

Tytuł:
PostNapisane: So lis 22, 2008 1:25 pm 

Tylko 30 sztuk

Tytuł:
PostNapisane: So lis 22, 2008 5:08 pm 

przy takiej ilości?? dziwne, a jaka to agencja celna? jak zamawiałeś i skąd ten towar?

Tytuł:
PostNapisane: So lis 22, 2008 6:13 pm 

No towar oczywiście z Chin, wysłany UPS więc to ich agencja celna

Tytuł:
PostNapisane: So lis 22, 2008 7:15 pm 

nawalil albo chinczyk albo ups obstawiam to pierwsze ,przy takiej ilosci i to usb flash nie powinno byc problemow, najlepiej skontaktuj sie z ta agencja celna i chinczykiem w celu wyjasnienia.jak towar no name powinni puscic dalej,

Tytuł:
PostNapisane: So lis 22, 2008 7:47 pm 

Tak jasne, że to no name, mało tego towaru nie ma jeszcze w Polsce, kobieta z UPS dostała tylko informacje rozliczeniowe meilem czyli list przewozowy i fakturę.

Moim zdaniem nie ma mowy o żadnym zawaleniu czegokolwiek, na moje oko z tego co poczytałem w necie to ta licencja jest potrzebna na wszelkiego rodzaju urzadzenia które odtwarzaja mp3, a przecież PenDrive to dysk przenośny a nie odtwarzacz mp3, pewnie baba z UPS cos pomyliła. W poniedziałek będe dzwonił do niej i wyjasniał.

Nie pierwszy raz to sprowadzam i nigdy nie miałem z tym żadnego problemu, ale jak zawsze te kobiety z UPS sa strasznie nieuprzejme, myślą że robia jakąś łaske jak wypiszą SAD, a przeciez za to placimy, nie robia tego za darmo.

Tytuł:
PostNapisane: N lis 23, 2008 11:08 am 

No to nie ma powodu do zmartwień, pewnie usb flash wzieła za mp3, nie ma takiej opcji żebyś musiał sisvel za usb flash im wysyłać,

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2008 8:21 pm 

Też mam problem z ta licencją, ale słyszałem ze mogą warunkowo dopuścic do obrotu. Czy przy małej ilości 30 szt. to przejdzie bez problemu? Czy mam sie spodziewac probllemów? Jest to w agencji UPSu.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2008 11:48 pm 

ale usb cz mp3? przy 30 sztukach sie przyczepili ????

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 25, 2008 9:13 am 

mp4 konkretnie i mam problem własnie z 30 szt.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 339 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1