Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr mar 27, 2019 1:44 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 25, 2008 5:24 pm 

Tak sobie czytam to forum dla rozrywki, od czasu do czasu... w tematyce importu z Chin obracam się już kilka dobrych lat, bliżej mi do dziesięciu.
Jako Incognito śledzę kilka innych for... i Pan bialymaly robi tutaj wielką furorę znawcy "tematu". Włos się na głowie jeży czytając jego posty. Bo mamy tutaj do czynienia z wielkim fenomenem!!!!!
Gość w przeciągu roku pojął wszystkie tajniki handlu z Chinami! Co ciekawsze - chce świadczyć usługi związane z importem. Współczuję jego potencjalnym zleceniodawcom.
Jeszcze rok temu zadawał pytania, na które odpowiedź zna osoba, która zrobiła choć jeden import z Chin, a tu dzisiaj zgrywa Bóg wie jakiego znawcę. Mam już dosyć osób, które poprzez Internet jako formę przekazu reklamują swoje "usługi". Mam poważne wątpliwości co do fachowości tego Pana. Ja zajmuję się importem od kilku lat i w życiu nie odważyłbym tego robić dla osób trzecich, gdyż uważam, że nie mam dostatecznej wiedzy! Z tego co widzę jednak można... tylko trzeba nie mieć sumienia do nierzetelnego wykonywania swoich obowiązków.

http://www.biznesforum.pl/import-towarow-z-chin-jakie-normy-i-koszty-transportu-vt13862.html --- oto link do forum potwierdzający "fachowość" tego Pana.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 25, 2008 9:19 pm 

Poczytałem tą stronę zwłaszcza te skany przejrzałem i....padłem...

http://www.biznesforum.pl/import-towaro ... 62-45.html

zresztą zobaczcie sami

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 26, 2008 2:27 pm 

Powiem tak, ktoś sobie chyba robi jaja, a ja wypieram się wszystkiego.
Chyba wystąpiła zbieżność nicków albo ktoś sobie ze mnie szydzi...
Wydaję mi się że komuś nie przypasowałem.

Myślę że moje posty najlepiej odzwierciedlają moją wiedzę i doświadczenie...
Pisałem o rzeczach o których nikt na tym forum nie wiedział. - myślę że to najbardziej potwierdza moją wiarygodność. Dodatkowo mogę się spotkać z każdym z was osobiście i porozmawiać.

A w to coś nie wierze...

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 26, 2008 10:14 pm 

:))) no proszeeee - na skanie jest nazwisko - Skorupka i miejscowość Radzymin. Ja nic do Ciebie nie mam kolego, nadal twierdzę, że jesteś skromny i nie chcesz się przyznać do swojego fenomenu :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 31, 2008 12:03 pm 

czytałem tamto forum - powiem że to dla mnie zajebista lektura , tyle ubawu dawno nie miałem ,
podziwiam tych wszystkich "kasztanów rzadkiej maści- importerów "
Oni k...wa nigdy nie zrozumieją że nie każdy będzie importerem czy kierowcą rajdowym , ja nigdy nie przypuszczałem że będę cokolwiek importował - tylko pewne okoliczności i nie przewidziane zdarzenia to spowodowały . Ale życie ich zweryfikuje - tylko że jak mówi przysłowie Polak mądry po szkodzie . Nie ma co ich ostrzegać przed naciągaczami bo jest pewna grupa ludzi która ma predyspozycje do bycia dy...ną przez innych i oni to chyba lubią, i tego chcą .
na zakończenie życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 31, 2008 12:09 pm 

Uważam że wszystko co potrafią zrobić ludzie jest osiągalne! Ktoś potrafi to Ja też! Jazda samolotem, czy rysowanie... - ktoś potrafi dlaczego ja nie? trochę treningu, dobre podejście psychiczne i musi wyjść jeżeli naprawdę tego chcesz.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 6:26 am 

ROTFL fajna komedia, ale sie usmialem :P

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 11:14 pm 

Trafiłem na Big China dłuższy czas temu. Początkowo czytałem posty, opinie i rady innych. Chciałem sprawdzić jaki poziom merytoryczny reprezentuje forum i czy rady udzielane tutaj nie wprowadzają w błąd, czy czegoś mogę wiecej się dowiedzieć niż wiem. Zauważyłem użytkownika białymały którego było "wszędzie pełno" zawsze pomocny i uczynny... Postanowiłem napisać na gg być może uda się nawiązać współpracę. Poniżej wklejam naszą rozmowę przez GG. Myślę że osoby które ją przeczytają same wyciągną wnioski co do wiarygodności tej osoby. Zapłacić 15 tys netto za szkolenie osobie która jeszcze rok temu prosiła innych o pomoc to lekka przesada.. Okazuje się też że staż importowania nagle jest 8 letni.. Myślę że powinniście uważać przed skorzystaniem z pomocy lub szkolenia... W rozmowie brakuje czasem liter ale zazwyczaj szybko piszę.
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 1:12 pm 

Czlowiek orkiestra, sztab prawnikow, labolatoria, inspekcje... WOW

Ciekawe czy kiedykolwiek byl w Chinach. W sumie troche niebezpieczny jak mu ktos zawierzy. Zyje tu w Chinach, prowadze firme, ale takiego ewenementu jeszcze nie widzialem. Chyba nawet Chinczycy tak nie przesadzaja...

W sumie sam bym chcial sie dowiedziec jak wyrownac ponad 70-cio procentowa roznice kursowa pomiedzy 2.20, a dzisiejszym 3.8 :)

Daniel: jesli szukasz kontaktu w Chinach zapraszam.

Bialymaly: zdradz nam swoja recepte na zniwelowanie 70-cio % roznicy kursowej :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 11:59 pm 

Panowie,
Wydało się,
Biały Mały, manipuluje kursem dolara, co by na nim miliony kosić...
:cry:
:wink:

Swoją drogą, ja już tak zestresowany tymi kursami jestem, że się zastanawiam, czy nie sprzedać tego wszystkiego i na ten kurs do Mariotta pojechać :(

Tytuł: .
PostNapisane: Śr lut 18, 2009 8:03 am 

Kolego norbertde, nie da sie zniwelowac roznicy kursu$.

Mozna oczywiscie odprawiac X towarow na 1 SADzie, wozic swoim transportem lądowym, negocjowac cene zakupu. ale kursu $ nie da sie zniwelowa oczywiscie pod warunkiem ze wczesniej gdy kurs byl bardzo niski nie zostaly powziete dzialania ale kto mog wiedziec zekurs $ skoczy o 90 %...

Tytuł: Re: .
PostNapisane: Śr lut 18, 2009 6:12 pm 

chloporobotnik napisał(a):
Kolego norbertde, nie da sie zniwelowac roznicy kursu$.

Mozna oczywiscie odprawiac X towarow na 1 SADzie, wozic swoim transportem lądowym, negocjowac cene zakupu. ale kursu $ nie da sie zniwelowa oczywiscie pod warunkiem ze wczesniej gdy kurs byl bardzo niski nie zostaly powziete dzialania ale kto mog wiedziec zekurs $ skoczy o 90 %...

Biały Mały pewnie opcje na dolary kupił, po 2 zł za zielonego. Facet jest mocny... :)

Tytuł: Re: .
PostNapisane: Cz lut 19, 2009 2:55 am 

Marcin123 napisał(a):

Biały Mały pewnie opcje na dolary kupił, po 2 zł za zielonego. Facet jest mocny... :)

Chlopak steruje na forexie :P

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 12:31 am 

w sumie to płaciłem temu kolesiowi za pewne informacje dotyczące importu butów z chin, rozmawiałem może z nim godzinkę a raczej to on cały czas mówił i .. nie dowiedziałem się nic.. za to co zapłaciłem to mówił tylko o swoich historiach :roll: i nadal jestem ciemny.. w tym czego potrzebowałem, a przy okazji stratny :x jest tu jakas osoba sensowna doswiadczona co mi pomoże na temat importu butów znanej marki z Chin?

Tytuł:
PostNapisane: So maja 23, 2009 6:12 pm 

:evil: SWIETNE TO,BIALYMALY JAK TAK JUZ CI DOBRZE IDZIE Z TYMI TELEWIZORAMI TO ZALATW MI PO 100
TOSHIBA 62 CALE
SHARP AQUOS 42-47 CALI
KUPUJE TYLKO NA PARAGON I JAK COS NIGDY SIE NIE WIDZIELISMY I ONE NIE BYLY DLA MNIE. DAJE WSZYSTKIE TWOJE KOSZTY PLUS 40 PROCENT ZYSKU DLA CIEBIE. A TYLKO ZA TE 40 PROCENT TO TY JE BEDZIESZ W TOSHIBIE I SHARPIE SERWISOWAL
CZEKAM NA DOSTAWE GOTOWKA NA ROZLADUNKU

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1